ΔΥΣΤΟΣ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 1-4 (ΚΥΠΕΛΛΟ): Βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά συνήλθε και ...καθάρισε

7 Σεπτεμβρίου 2019, 20:55
Ο Πέππας σκόραρε στην πρώτη του εμφάνιση.

Με την πλάτη στον τοίχο βρέθηκε το Αυλωνάρι στον Δύστο, αλλά συνήλθε και καθάρισε την πρόκριση (στη β' φάση του Κυπέλλου Ευβοίας) στο β' ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 22' με γκολ του Χαραλ. Μαστροκώστα, αλλά βέβαια το ματς είχε πολύ δρόμο μπροστά του.

Σχετικά γρήγορα έφερε το παιχνίδι στα ίσια το Αυλωνάρι, που ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Μπράχα στο 31'.

Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ και έκαναν τη ζωή τους πιο άνετη.

Στο 50' ο Βασίλης Καρατζάς με πέναλτι έκανε το 1-2, ενώ στο 82' ο Πέππας, στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση με τη φανέλα του Αυλωναρίου, βρήκε δίχτυα κι έκανε το 1-3.

Το τελικό 1-4 έγραψε στο 87' ο Καράπας.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Τσιφλάκος - Σέρρας.

ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ (Παναγιώτης Ηλίας): Ν. Σίμωσης, Τριανταφύλλου, Μπόκαρης, Τσάλλας, Χαρ. Μαστροκώστας, Γ. Πηλιχός (85′ Νικολάου), Ράπτης (85′ Μάλλιος), Πιλάτης, Ιω. Σίμωσης, Κιούσης, Παγώνης.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Ντόβολης): Γ. Κότσαρης (87′ Ν. Κούκης), Γ. Κούκης (68′ Καράπας), Μακρυνικόλας, Καρατζάς, Βαγγ. Κοκκάλας, Φωτιάς, Γ. Κοκκάλας, Πέππας, Μπράχα, Θαν. Μακρής (75′ Παππάς), Μανδράκας (83′ Γ. Καρλής).

Γ' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, Βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική

Γ' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα,  Βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική
[20/10/2019 - 14:15]

Η 3η αγωνιστική της Γ' κατηγορίας ΕΠΣΕ με μια ματιά ...περισσότερα

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ-ΓΛΥΦΑΔΑ: Σήμερα στο Στάδιο με ελεύθερη είσοδο και την Χαρά...

[20/10/2019 - 09:42]

Η γυναικεία ομάδα της Χαλκίδας πήρε την Κύπρια Νεοφύτου ...περισσότερα

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 3-2: Τον χτύπησε κεραυνός στο 95'

[19/10/2019 - 23:00]

Οι Χαλκιδέοι, οι πρώτοι που έβαλαν γκολ στους "Βόρειους" και τους υποχρέωσαν στην πρώτη τους ήττα σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι ...περισσότερα