ΝΕΑ ΣΤΥΡΑ-ΜΑΡΜΑΡΙ 5-4 πεν. (0-0) (Κύπελλο): Ο Αντώνης Παπαθεοδώρου ...ήρθε κι ...έκοψε εισιτήριο πρόκρισης

8 Σεπτεμβρίου 2019, 22:00
Τραυματίστηκε ο διαιτητής από παίκτη των νικητών!

Στα πέναλτι κρίθηκε η πρόκριση στον αγώνα του νεοφώτιστου ΑΟ Νέων Στύρων με το Μαρμάρι που έγινε στα Ζάρκα.

Η πρόκριση για τα Νέα Στύρα γίνεται ακόμη πιο σημαντική, αφού από το 78' έπαιζαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κάρο.

Στην κανονική διάρκεια του ματς και στην παράταση οι δυο ομάδες δεν βρήκαν δίχτυα και οδηγήθηκαν στη ...ρουλέτα των πέναλτι, όπου οι 9 παίκτες που ανέλαβαν πρώτοι να εκτελέσουν πέναλτι ...βρήκαν όλοι δίκτυα.

Στο 10ο και τελευταίο ο τερματοφύλακας Αντώνης Παπαθεοδώρου, που ήρθε πρόσφατα από τον ΠΑΟ Καλυβίων στα Νέα Στύρα, κι αφού είχε σκοράρει ο ίδιος στο 5ο πέναλτι της ομάδας του, απέκρουσε την μπάλα και χάρισε το εισιτήριο της πρόκρισης στα Νέα Στύρα.

Ευστόχησαν με τη σειρά από την ομάδα των Ν. Στύρων οι Χαρίσης, Αλεξίου, Δελής, Καραγιάννης και ο τερματοφύλακας Παπαθεοδώρου.

Από το Μαρμάρι σκόραραν από τα 11 μέτρα οι Μπαλογιάννης, Καλογερίδης, Βαζιουράκης, Κάτσικας και ο Διακάκης δεν μπόρεσε να νικήσει τον Παπαθεοδώρου

Στον αγώνα είχαμε και τον απρόβλεπτο τραυματισμό του διαιτητή, σχεδόν με την έναρξή του, όταν παίκτης των τυπικά γηπεδούχων έπεσε πάνω στο κ. Ντούρα (σ.σ σε κίνηση του παίκτη προς την μπάλα) και τον χτύπησε στο πόδι, προκαλώντας του διάστρεμμα. Στο ρέφερι παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες και σφίγγοντας τα δόντια ολοκλήρωσε τον αγώνα και την παράταση.

Διαιτησία: Ντούρας, Σιμιτζής, Καρβελάς.

ΑΟ ΝΕΩΝ ΣΤΥΡΩΝ: Παπαθεοδώρου, Τζωρτζής, Καραγιάννης, Γεωργάκης, Αλεξίου, Τραχιώτης, Δελής, Κάρο, Γεωργονίκος (67' Κορδώνης), Μανώλης, Τσέτσης (51' Χαρίσης).

ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ: Αραζός, Χαραγκιώνης (79' Καλογερίδης), Ντάφλος, Αστηθας, Βαζιουράκης, Κουζάς, Φ. Ποδαράς, Διακάκης, Κατσικάς, Μαμάκος (59' Μπειζάι), Μπαλογιάννης.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ 1-2: Μετά το νονό χάρηκε και η βαφτισιμιά

[16/12/2019 - 00:56]

Δάρλα και Λόγου τα γκολ για το πρώτο σημαντικό διπλό στην Α' Εθνική. ...περισσότερα

ΝΕΑ ΣΤΥΡΑ-ΑΥΛΙΔΑ 5-0: Εβγαζε πάλι φωτιές στην επίθεση

[15/12/2019 - 21:20]