ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 1-1: Από ένα γκολ και χαμένες ευκαιρίες και οι δύο

22 Σεπτεμβρίου 2019, 22:00
Σε ανοιχτό, χωρίς σκοπιμότητες ματς.

Ανοιχτό και χωρίς σκοπιμότητες ματς έγινε στο Αυλωνάρι ανάμεσα στον ΑΟ Αυλωναρίου και τον Παντριαδικό, που έμειναν στο ισόπαλο 1-1, αλλά και οι δύο αντίπαλοι κυνήγησαν με πάθος τη νίκη.

Η Τριάδα ήταν πολύ καλή στο ξεκίνημα του ματς και έχασε ευκαιρίες με τους Ματράκα και Πατερίτσα.

Στο 44', όμως, ο Πέππας έδωσε ασίστ στον αμαρκάριστο Μπράχα, ο οποίος έκανε το 1-0.

Ο σκόρερ του γκολ των γηπεδούχων έχασε μια καλή φάση στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, με τον γκολκίπερ Μώρο να αποκρούει.

Στο 58' ο Λούρος για την Τριάδα άγγιξε την ισοφάριση μετά από καλή κεφαλιά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 63' το Αυλωνάρι είχε δοκάρι και δεν έκανε δύο τα γκολ του ...και στο 72' το "πλήρωσε".

Ο Ματράκας με συρτό σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε και έκανε το 1-1.

Ο σκόρερ, λίγα λεπτά αργότερα εκτέλεσε ένα ωραίο φάουλ, αλλά ο Κότσαρης απέκρουσε.

Στο 87' το Αυλωνάρι θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, αλλά ο Μώρος κατέβασε τα ρολά σε προβολή του Μπράχα.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Σπανός - Πασχαλίδης.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Ντόβολης): Κότσαρης, Κούκης (46' Μανδράκας), Παππάς, Καρατζάς, Βαγγ. Κοκκάλας, Φωτιάς, Γιωρ. Κοκκάλας (58' Καρλής), Πέππας, Μπράχα, Καράπας, Θαν. Μακρής (78' Βασ. Τσαλιαγκός).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Μώρος, Καραμπέτσος, Κικίδης, Γκρινιάρης, Κοροβέσης, Γούναρης (90' Παπακωνσταντίνου), Ματράκας (80' Μυτάκης), Πασάι, Μπαϊμπάκης, Λούρος, Πατερίτσας (82' Χρόνης).