ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 4-2: Το κακό δεν τρίτωσε... με χατ-τρικ του Ζουζουλή

29 Σεπτεμβρίου 2019, 20:00
Μετά από δυο ήττες οι γηπεδούχοι κέρδισαν τον ΑΟΑ

Κακός δαίμονας είχε γίνει το Αυλωνάρι για τη Σκεπαστή στα δυο προηγούμενα πρωταθλήματα, αφού είχε κερδίσει 3-2 την περίοδο 2017-18 και με 3-0 πέρυσι μέσα στο γήπεδο της αντιπάλου του. Το κακό για τους γηπεδούχους δεν τρίτωσε στο τρίτο ματς που έγινε στη Σκεπαστή η οποία κέρδισε 4-2 σε ένα πολύ επιθετικό ματς και από τις δυο πλευρές.

Η νικήτρια έκανε πάλι μια ωραία εμφάνιση κι έσπασε την παράδοση έχοντας πρωταγωνιστή πάλι τον Δημήτρη Ζουζουλή, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρουσίασαν αρκετά προβλήματα στην άμυνα, παίζοντας χωρίς τον Βασίλη Καρατζά που αντικαταστάθηκε λίγο πριν αρχίσει το ματς.

Συγκεκριμένα ο έμπειρος αμυντικός δεν είχε θεώρηση από πιστοποιημένο γιατρό στην Κάρτα Υγείας του και δεν επετράπη ν' αγωνιστεί. Τη θέση του στην 11άδα πήρε ο Γιώργος Κοκκάλας και το ματς άρχισε χωρίς τον Καρατζά.

Ο χορός των γκολ άρχισε στο 28' από τα 11 μέτρα, όταν ο Γεωργίου κέρδισε πέναλτι (ανατροπή από τον Κόκκο) και ο Ζουζουλής εύστοχος άνοιξε το σκορ για τη Σκεπαστή (1-0).

Λίγο νωρίτερα ο σκόρερ είχε σημαδέψει το δοκάρι του Κότσαρη με σουτ έξω από την περιοχή του ΑΟΑ.

Στο 30' ο Κόκκος έδωσε ωραία πάσα στον Μπράχα κι αυτός χωρίς να καθυστερήσει έπιασε το δυνατό σουτ και ισοφάρισε σε 1-1.

Ακολούθησαν δυο καλά σουτ, ένα για κάθε ομάδα, με την μπάλα να φεύγει άουτ στο σουτ του Τηλιόπουλου και τον Σωτηρόπουλο να αποκρούει αυτό του Μανδράκα.

Στο 38' από μια φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ζουζουλή η μπάλα κατέληξε στο "Γ" του Κότσαρη κι έγινε το 2-1 για τους γηπεδούχους που ξαναπανηγύρισαν μετά από δυο λεπτά (40') όταν ο Ζουζουλής πέτυχε το 3-1 κάνοντας ο ίδιος χατ-τρικ, μετά  από λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων .

Στο 43' το Αυλωνάρι ξαναμπαίνει στο ματς με γκολ που σημειώνει ο αειθαλής Βασίλης Τσαλιαγκός μετά από προσπάθεια του Μπράχα.

Το τελικό 4-2 έγινε στο 59' όταν ο Ζουζουλής ξέφυγε στην αντεπίθεση της ομάδας του, έδωσε την μπάλα στον Γιάννη Θαλασσινό (του Βασ.) κι αυτός με δυνατό σουτ εκτέλεσε τον ...συμπαίκτη του στη Μικτή Regions, Γιώργο Κότσαρη.

Διαιτησία: Κασομούλης, Σέρρας-Χασάνδρας.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Σωτηρόπουλος, Ιωα. Θαν. Θαλασσινός, Σωτ. Ανδρέου (54' Ξιφαράς), Ν. Καψάλας, Π. Γερογιάννης, Κωνσταντός, Γεωργίου (89' Ανασ. Καψάλας), Ιωα. Βασ. Θαλασσινός, Θαν. Θαλασσινός (67′ Καρατζούδης), Ζουζουλής, Τηλιόπουλος.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Ντόβολης): Κότσαρης, Κόκκος, Παππάς, Γιωρ. Κοκκάλας, Βαγγ. Κοκκάλας, Φωτιάς,  Μπράχα, Πέππας, Τσαλιαγκός (67' Καρλής), Καράπας  (75' Θαν. Μακρής), Μανδράκας.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]