ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ-ΛΗΛΑΣ 2-2, 5-6 πεν (ΚΥΠΕΛΛΟ): Κανάνι το ...κανόνι και Πρίνος το ...γατόνι

9 Οκτωβρίου 2019, 20:06
Ο ένας έβαλε δύο γκολ και πέναλτι, ο άλλος έπιασε πέναλτι.

Σπουδαία πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου πήρε ο Λήλας Βασιλικού μέσα στο Αλιβέρι κόντρα στον ισχυρό Ταμυναϊκό.

Μεγάλος πρωταγωνιστής στην κανονική διάρκεια ήταν ο Κανάνι (φωτό) με τα δύο γκολ που σημείωσε, ενώ στα πέναλτι ...δεν πήγε πίσω κι ο γκολκίπερ Πρίνος (φωτό κάτω) που απέκρουσε την εκτέλεση του Πιλάτη κι έγινε ένας μικρός ήρωας, καθώς την 1η Οκτωβρίου έκλεισε τα 15 του χρόνια.

Ο πιτσιρικάς ήταν ...γατόνι και έκανε μία πολύ σημαντική απόκρουση που θα τη θυμάται για καιρό και θα του δώσει αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια.

Στο 7' ο Κανάνι με σουτ από πλάγια έκανε το 0-1. Στο 23' ο Τόρα μετά από ωραία διείσδυση και σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ταμυναϊκό.

Στο 73' ο Κανάνι πέτυχε ένα έξοχο γκολ (το δεύτερο προσωπικό του) με ατομική ενέργεια και σουτ στο παραθυράκι για το 1-2.

Ο Γιάννης Λάμπρου στο 79' ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2, αλλά μέχρι το τέλος του 90λεπτου δεν άλλαξε κάτι, όπως δεν άλλαξε και στην παράταση.

Στα πέναλτι ο Λήλας με επιμέρους σκορ 4-3 κατάφερε να πάρει την πρόκριση.

Κανάνι (ΛΗΛΑΣ) 3-4

Πιλάτης (ΤΑΜ/ΚΟΣ), απέκρουσε ο Πρίνος (ΛΗΛΑΣ)

Διαιτητές: Καλαμάτας, Μητρολιός-Χ. Αντωνίου.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Τσάβαρης, Δήμου, Αγγελάτος, Βελαέτης (46′ Β. Αναστασίου), Κουτσαυλής, Μεταξάς (46′ Λ. Πιλάτης), Θανάση (46′ Κούτρας), Σπυράκης, Λάμπρου, Τόρα, Ποδαράς.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Πρίνος, Ευαγγελινός, Καραλής, Χαζαρίδης, Κικίδης, Λάμτσε (94′ Βάθης), Παπίλας, Κούκα, Καρβελάς (80′ Βαγγέλη), Κανάνι, Αναγνώστου.

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[22/10/2019 - 00:30]

Ο Ζουζουλής προσπέρασε τον Σταματάκο   ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Στους αγώνες Ταεκβοντό και η Δήμαρχος Έλενα Βάκα

[21/10/2019 - 20:36]

Στο τουρνουά που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου "Τάσος Καμπούρης". ...περισσότερα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Το πρόγραμμα των πρώτων Προημιτελικών

[21/10/2019 - 14:08]

Δυο ματς την τελευταία Τετάρτη του Οκτωβρίου και δύο την πρώτη του Νοεμβρίου ...περισσότερα