ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6-0: Στο πρώτο ραντεβού τον ...πυροβόλησε με εξάσφαιρο

19 Οκτωβρίου 2019, 19:25
Από δυο γκολ πέτυχαν Κουζούλογλου και Χύσκα

Για πρώτη φορά βρέθηκαν αντίπαλοι στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΕ τα γειτονάκια Ελλήσποντος και Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου και η ομάδα της Λαμψάκου στο πρώτο τους ραντεβού ...πυροβόλησε τον αντίπαλό της με εξάσφαιρο, κερδίζοντας με 6-0.

Στο πρώτο ημίωρο ο Ευβοϊκός, όχι μόνο κράτησε το "0", αλλά ήταν και επικίνδυνος στην επίθεση. Ομως, στο 32' δέχθηκε το γκολ από τον Παναγιώτη Γεωργίου κι έγινε το 1-0 για ν' ακολουθήσει κι άλλο ένα μετά από τρία λεπτά.

Σκόρερ (στο 35') ο Βαγγέλης Ανέστης που πέτυχε το πρώτο γκολ με τη νέα του ομάδα κι έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν γρήγορα (47') άλλο ένα γκολ με τον Κουζούλογλου και ήρθε η κατάρρευση για τους αντιπάλους τους.

Οι του Ελλησπόντου έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο και πέτυχαν άλλα τρία γκολ. Δύο με τον Χύσκα στη συνέχεια (47' και 75') κι ένα (75') με τον Νίκο Κουζούλογλου (φωτό) που δείχνει ότι μπορεί και στην Α' κατηγορία να γίνει ...κανόνι, έχοντας φθάσει ήδη τα 5 γκολ.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κωνστάντιος-Μαρίνος.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Κώστας Καλλιμάνης): Βασιλείου, Γιαλός, Μαρίνος, Γεωργίου, Α. Ντούκα (66' Φτούλης), Χύσκα, Νικολάου (81′ Ράλης), Κατσίμπρας (55′ Σιγανός), Κουζούλογλου (71′ Μάλιαρης), Ανέστης, Ντούμας (62′ Γκ. Ντούκα).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Βαγγέλης Τόγιας): Τσάβαρης, Λύκος, Ντούνας (46′ Κοτρότσιος), Ντούρμας, Κολιόπουλος, Περήφανος, Μπαλάνος, Τζάνος (46′ Αποστόλου), Ντουλελλάρι (71′ Λάμπρου), Ντουλαβέρης, Εμμανουέλ (55′ Τόγκος).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]