ΛΗΛΑΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 1-3: Μπήκε στο σπίτι του και τον εκτέλεσε

20 Οκτωβρίου 2019, 19:56
Ο Ζουζουλής βλέπει δίχτυα και τον πιάνει τρέλα.

Για 40 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο ο Λήλας ήταν καλύτερος από τη Σκεπαστή. Ειδικά στο πρώτο τέταρτο ο Λήλας ήταν πολύ επιθετικός και είχε στριμώξει στα σχοινιά την αντίπαλό του. Ομως, η Σκεπαστή στην πρώτη της φάση στα αντίπαλα καρέ, σκόραρε με τον Δημήτρη Ζουζουλή, ο οποίος ...βλέπει δίχτυα και τον ...πιάνει τρέλα.

Ο Λήλας θα μπορούσε να σκοράρει σε τέσσερις περιπτώσεις, δύο με τον Κανάνι, και από μία με τους Αναγνώστου και Κικίδη. Αλλά ...πότε η αστοχία και ...πότε η εξαιρετική παρουσία του γκολκίπερ της Σκεπαστής Σωτηρόπουλου, δεν επέτρεψαν στον Λήλα να προηγηθεί στο σκορ.

Και στο 40' πέρασε μία κάθετη πάσα στα πόδια του Ζουζουλή, αυτός βρέθηκε απέναντι από τον Πρίνο και με πλασέ -που για τον ίδιο μοιάζει με το πιο απλό πράγμα στον κόσμο-, έκανε το 0-1.

Η Σκεπαστή δεν πήγε στο Βασιλικό για να διδάξει επιθετικό ποδόσφαιρο. Έπαιξε αμυντικά, δεν ανοίχτηκε, δεν αποκάλυψε όλα της τα μυστικά της. Και όταν της δόθηκε η ευκαιρία ...εμφανίστηκε.

Στο β' ημίχρονο η Σκεπαστή ήταν καλύτερη για τον απλούστατο λόγο ότι διαχειρίστηκε άψογα το ματς.

Στο 51' ο Τηλιόπουλος βγήκε απέναντι από τον Πρίνο που του έκλεισε τον δρόμο, αυτός γύρισε στον Θανάση Θαλασσινό και ο δεύτερος, αφού έκανε μία περιστροφή με δυνατό σουτ έγραψε το 0-2.

Στο 59' ο Σωτηρόπουλος έσωσε τη Σκεπαστή σε τετ α τετ του Αναγνώστου, ο οποίος ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ως αριστερός χαφ έδειξε εξαιρετικά στοιχεία.

Στο 86' η Σκεπαστή κέρδισε πέναλτι και ο Ζουζουλής με ...στυλάκι αλά Πανένκα έκανε το 0-3.

Ο Λήλας μείωσε (1-3) κι αυτός με πέναλτι του αρχηγού Παπίλα στο 91'.

Να σημειώσουμε ότι η Σκεπαστή είχε περάσει νικηφόρα από το Βασιλικό και πέρυσι, ενώ και την προηγούμενη σεζόν είχε ζορίσει το Λήλα (κυνηγούσε την πρώτη θέση και την άνοδο στη Γ' Εθνική) και είχε χάσει με γκολ στο 87'.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Ρουμπής - Μαρίνος.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Ταυταρίδης): Πρίνος, Ευαγγελινός (86' Τζαφέρος), Καραλής, Χαζαρίδης, Κικίδης, Λάμτσε (61' Βάθης), Παπίλας, Κούκα (73' Καρβελάς), Στρατής, Κανάνι, Αναγνώστου.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Κατσικόγιαννης): Σωτηρόπουλος, Ι. Αθ. Θαλασσινός (87' Π. Γερογιάννης), Σ. Ανδρέου (46' Καλλίτσης), Ν. Καψάλας, Αγιασοφίτης, Τηλιόπουλος, Γεωργίου, Ι. Βασ. Θαλασσινός, Καρατζούδης (51' Μαυρούτσικος), Θαν. Θαλασσινός (81' Κωνσταντός), Ζουζουλής.

Ο εκτελεστής Δημήτρης Ζουζουλής (μπροστά) μόλις έχει ανοίξει το σκορ.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]