ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0-1: Ο Αλατζάς και η ομάδα του ...έπεσαν με πέναλτι

20 Οκτωβρίου 2019, 20:23
Ζορίστηκαν μέχρι να πάρουν το τρίποντο οι φιλοξενούμενοι

Μεγάλο ...ζόρι τράβηξε ο Ηρακλής Ψαχνών μέχρι να πάρει το τρίποντο στο Προκόπι (0-1). Δέκα λεπτά πριν λήξει το 90λεπτο κέρδισε πέναλτι, ευστόχησε ο Σταματάκος ...και από τα 11 μέτρα ...έπεσε και ο πολύ καλός σήμερα, τερματοφύλακας της Δόξας, Βασίλης Αλατζάς.

Οι γηπεδούχοι στημένοι υποδειγματικά μέσα στον αγωνιστικό χώρο ήταν πολύ καλοί στην άμυνα και το κέντρο κι έβαλαν "δύσκολα' στον Ηρακλή Ψαχνών.

Οσες φορές μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να απειλήσουν, ο Αλατζάς "ήταν εκεί" και δεν άφησε να παραβιαστεί η εστία του, πραγματοποιώντας άψογες επεμβάσεις.

Τελικά στο 80' ο Σταματάκος με πέναλτι (έγινε σε τράβηγμα του Τζαφεράι σε επιθετικό του Ηρακλή), "νίκησε" τον 31χρονο πορτιέρο της Δόξας, έκανε το 0-1 και με αυτό το σκορ ο Ηρακλής έφυγε με το τρίποντο από το Προκόπι.

Να σημειώσουμε ότι οι ηττημένοι δεν είχαν στη διάθεσή τους τον Θανάση  Μορφούλη (επέμβαση σκωληκοειδίτιδας) και το νεομεταγραφέντα Θανάση Γκίκα, που υπέστη κάταγμα στο καρπό του χεριού του.

Διαιτησία: Κασομούλης, Δάλλας - Κελεπούρης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ (Γ. Κουσουφλάκης): Αλατζάς, Τζαφεράι, Κεχαγιάς (90' Παπατσούλης), Κανελλόπουλος, Τσούπρος (70' λ.τ. Σεγκούνας), Μακρής, Περήφανος, Μάλλιαρης, Κάλλαης (66' Ι. Κουτσουφλάκης), Αλεξίου, Γ. Μορφουλης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θ. Μεθενίτης): Μπιμπάι, Μπαλόζι, Τσατσαρώνης, Σπανός (62' Στεργίου), Ρεπετσάς, Τσολάκος, Π. του Λ. Σκριβάνος,  Γκαράνης (56' Ζουλιώτης), Μαναρίτσας, Σταματάκος (81' Π του Δ Σκριβανος), Μήτρου (87' Μπατζέλης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]