ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 3-1: Με τρία γκολ από τα ...τρια "Μ" και χωρίς τον κάπτεν "Μ"

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 3-1: Με τρία γκολ από τα ...τρια Μ και χωρίς τον κάπτεν Μ
26 Οκτωβρίου 2019, 20:00
Πρώτη νίκη για τους γηπεδούχους που έπαιξαν με 10 παίκτες για ένα ολόκληρο ημίχρονο

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Απόλλων Ερέτριας μετά από 5 αγώνες χωρίς τρίποντο. Με τρία γκολ από παίκτες που το επίθετό τους αρχίζει από "Μ" κέρδισε 3-1 τον Λήλα, παίζοντας μάλιστα για ένα ολόκληρο ημίχρονο χωρίς τον αρχηγό του Μώρο.

Αποφασισμένοι για τη νίκη μπήκαν οι γηπεδούχοι, αφού κάθε άλλο αποτέλεσμα θα τους έβαζε σε μεγάλους μπελάδες πολύ νωρίς, παίζοντας μάλιστα, με μια ομάδα που εκτός έδρας έχει δείξει να παίρνει αποτελέσματα και πήγαινε να τριτώσει το καλό ύστερα από τις νίκες επί του Ολύμπου στο Γυμνό και στην Τριάδα επί του Παντριαδικού.

Το σκορ άνοιξε αμυντικός, ο Αντώνης Μπισμπικόπουλος που πέρασε κι αυτός στην επίθεση σε μια εκτέλεση φάουλ από τον Ρούσσο, εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του νεαρού Πρίνου στο 33'.

Στη συνέχεια ο Απόλλωνας έχασε τον Νίκο Μώρο, που είπε κάτι στη β' βοηθό και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια νωρίτερα (44') από τη λήξη του ημιχρόνου.

Το πάθος των παικτών του δεν καταλάγιασε ούτε στην επανάληψη και παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα, πολύ γρήγορα πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Δημήτρη Μπασούκο (47').

Στο 70' πέτυχε το 3-0 μέσα σε αποθέωση ένας νεοφερμένος στην Ερέτρια. Ο Κώστας Μουτουσίδης, που έκλεισε στον Απόλλωνα λίγες ώρες πριν τον αγώνα, και μπήκε σαν αλλαγή λίγο μετά το 2-0, ήταν αυτός που τρίτωσε το καλό...

Ο Βάθης μείωσε στο 88' για τον Λήλα που έχασε για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική με το ίδιο σκορ, αφού είχε προηγηθεί το 1-3 της Σκεπαστής στο Βασιλικό.

Διαιτησία: Ντούρας, Πασχαλίδης-Κούκουρα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Αντώνης Τσαραντάνης): Τόρα, Καραμπέτσος, Λάμπρου (50′ Μετσανάι), Αντζέλι, Μπισμπικόπουλος, Α. Κικίδης, Ιω. Σταματάκος (90′ Φ. Τρεγκάι), Ρούσσος, Μπασούκος (73′ Μήτρου), Μώρος, Παντελής (48′ Μουτουσίδης).

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Πρίνος, Ευαγγελινός (52′ Τζαφέρος), Καραλής (75′ Βάθης), Χαζαρίδης, Κικίδης, Λάμτσε, Παπίλας, Κούκα, Στράτης, Κανάνι, Αναγνώστου (70′ Καρβελάς).

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ 1-2: Μετά το νονό χάρηκε και η βαφτισιμιά

[16/12/2019 - 00:56]

Δάρλα και Λόγου τα γκολ για το πρώτο σημαντικό διπλό στην Α' Εθνική. ...περισσότερα

ΝΕΑ ΣΤΥΡΑ-ΑΥΛΙΔΑ 5-0: Εβγαζε πάλι φωτιές στην επίθεση

[15/12/2019 - 21:20]