ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-2: Δεν σταματάει να βάζει γκολ ο Σταματάκος

2 Νοεμβρίου 2019, 18:00
Καθάρισε πάλι ο Ερετριανός "πιστολέρο" με γκολ στο 82'

Ο Νίκος Σταματάκος δεν ...σταματάει να βάζει γκολ και καθάρισε πάλι σήμερα για τον Ηρακλή, αφού με δικό του γκολ η ομάδα των Ψαχνών κέρδισε 2-1 στο Γυμνό τον Ολυμπο και παρέμεινε στο ρετιρέ της βαθμολογίας στην Α' κατηγορία Εύβοιας.

Ο επιθετικός του Ηρακλή είχε πετύχει γκολ και στα 6 προηγούμενα ματς της ομάδας του και στο Γυμνό το ...πήρε πάνω του, όταν όλα έδειχναν να πηγαίνει το ματς στο "Χ". Πήρε την μπάλα και με προσωπική ενέργεια στο 82' έκανε το 1-2, σκορ που χάρισε στους ροπαλοφόρους το πολύτιμο τρίποντο, σε μια έδρα όπου πέρυσι είχαν περάσει αέρας κερδίζοντας με 6-0.

Να σημειώσουμε, όμως, ότι στις δυο προηγούμενες σεζόν, ο γηπεδούχος Ολυμπος ήταν αυτός που είχε νικήσει δυο φορές και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ (3-0 την περ. 2017-18 και 2-0 την περ. 2016-17).

Η πολύ δυνατή ομάδα του Γυμνού, που έχασε λόγω τραυματισμού τον Ηλία Αργύρη στο 24',  ήταν αρκετά καλή και δεν πτοήθηκε καθόλου όταν δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου ο Μαναρίτσας άνοιξε το σκορ (0-1) για τους φιλοξενούμενους.

Με την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι δυο επαναπατριθέντες παίκτες του Ολυμπου, ο Σταματούκος και ο Κοτρογιάννης συνδυάστηκαν υπέροχα και ο δεύτερος εκτέλεσε τον Μπιμπάι ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1.

Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι που ο "πιστολέρο" Σταματάκος γέμισε το όπλο του και έγινε αυτός ο τελικός εκτελεστής με το γκολ που πέτυχε 8 λεπτά πριν λήξει του ματς.

Στο 92' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Παναγ. Λ. Σκριβάνος του Ηρακλή.

Διαιτησία: Λάμπρου, Ιωάννου-Κελεπούρης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Μπασινάς, Κηρύκος (83′ Τρίκκας), Σακκής, Τσουμάνης, Κουτσαυλής, Ηλ. Αργύρης (24′ Μπαρώτας), Ντούρμας, Αυλωνίτης, Σταματούκος, Κοτρογιάννης, Ζουρμπουλής (83′ Αποστόλου).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θανάσης Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Τσατσαρώνης, Σπανός, Ρεπετσάς, Τσολάκος, Σταματάκος (93' Χατζηαντωνίου), Γκαράνης (76′ Στεργίου), Μαναρίτσας (81′ Π.Λ. Σκριβάνος), Π.Δ. Σκριβάνος (87′ Μπατζέλης), Μήτρου.