ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 3-2: Εβαλε τρία(δα) και ...χαλάρωσε

3 Νοεμβρίου 2019, 19:05
7η ήττα σε 7 ματς για τον Ευβοϊκό.

Νίκη βαθμολογικής και ψυχολογικής ανάτασης πήρε ο Παντριαδικός κόντρα στον ουραγό Ευβοϊκό, ο οποίος μέτρησε την 7η ήττα του σε 7 ματς και παραμένει κολλημένος στο βυθό της βαθμολογίας της Α' ΕΠΣΕ.

Στο 15' ο Μπαϊμπάκης με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ (1-0) για τον Παντριαδικό.

Γρήγορα, έγινε και το 2-0 όταν στο 36' ο Λούρος βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά για την ομάδα του κι έκανε το 2-0.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα (62'), ο Πατερίτσας βγήκε στην κόντρα κι έβαλε τα γερά θεμέλια της νίκης, κάνοντας το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Μετά το 3-0 οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και οι του Ευβοϊκού έκαναν την αντεπίθεσή τους, μη μπορώντας, όμως, στο τέλος να αποφύγουν την ήττα.

Στο 77' ο Κρεμασμένος μείωσε σε 3-1 και στο 90' ο Κώστας Κολιόπουλος έκανε το τελικό 3-2 με πέναλτι.

Στα τέσσερα λεπτά της καθυστέρησης η αγωνία χτύπησε κόκκινο για τους γηπεδούχους, αλλά τελικά χαμογέλασαν.

Στη λήξη του ημιχρόνου τραυματίστηκε στο στήθος, πάνω σε φάση από συμπαίκτη του, ο Παναγιώτης Τρίκκας, ο οποίος έχασε και τις αισθήσεις του. Στη συνέχεια μεταφέρθηκε στο ΚΥ Ψαχνών και από εκεί στο Νοσοκομείο Χαλκίδας.

Διαιτησία: Κούκουρα, Μητρολιός-Μουρτίκας.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασ. Τσιμιχόδημος): Μώρος, Χασανλάρι, Κικίδης, Γκρινιάρης, Ξιφαράς, Παπακωνσταντίνου (59' Γούναρης), Ματράκας (66' Μυτάκης), Πασάι, Μπαϊμπάκης (19' Χρόνης), Λούρος, Πατερίτσας (64' Νεσίμι).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Βαγγέλης Τόγιας): Τσιμπός, Λύκος, Ντούνας, Κ. Κολιόπουλος, Π. Μαραγκός, Ντουλαβέρης (71' Εμμανουέλ), Ντουλελλάρι, Π. Τρίκκας (45' Τζάνος), Τόγκος (69' Μπαλάνος), Κρεμασμένος, Σαμαράς (30' Βαβουλιώτης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]