ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 0-1: Φτιαγμένη από ...Σίδερη κι ατσάλι

3 Νοεμβρίου 2019, 19:40
Εχασαν πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Σπουδαίο διπλό μέσα στην πολύ δύσκολη έδρα της Σκεπαστής πήρε η Μακρυκάπα που αποδεικνύεται ότι είναι φτιαγμένη από ...Σίδερη κι ατσάλι.

Λίγες μέρες μετά το 3-2 στο Κύπελλο επί της Αρτάκης, οι Λύκοι έδειξαν τα δόντια τους και στη Σκεπαστή.

Το μοναδικό γκολ, που έκρινε και το ματς πέτυχε ο Σίδερης στο 15', κάνοντας το 0-1 για την ομάδα του.

Η Σκεπαστή είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 43' όταν κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Δρενάφτσης "νίκησε" τον Ζουζουλή και δεν επέτρεψε στον φορ των γηπεδούχων αφενός να κάνει το 1-1, αφετέρου να φτάσει τα δέκα γκολ στο πρωτάθλημα.

Στο β' ημίχρονο το παιχνίδι ...άνοιξε, με την Σκεπαστή να πιέζει, αλλά και η Μακρυκάπα βρήκε τις ευκαιρίες της στην κόντρα για να κλειδώσει το ματς.

Τελικά, η Σκεπαστή δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, ενώ η Μακρυκάπα μπορεί να μην έκανε το 0-2, αλλά δεν την ...χαλάει και το 0-1.

Να σημειώσουμε ότι η Μακρυκάπα είχαν κερδίσει στο ίδιο γήπεδο την περίοδο 2017-18 με 4-3, ενώ πέρυσι στην πρεμιέρα είχε νικήσει η Σκεπαστή με 1-0.

Διαιτησία: Κηρύκος, Κοντογιαννίδης - Καραβά.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Σωτηρόπουλος, Αγιασοφίτης, Ανδρέου, Καλλίτσης, Καψάλας, Μαυρούτσικος (85′ Παναγιώτου), Καρατζούδης (50′ Κωνσταντός), Ι. B. Θαλασσινός, Τηλιόπουλος, Θ. Θαλασσινός (89′ Γεωργίου), Ζουζουλής.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Νίκος Κιαπέκος): Δρενάφτσης, Δημ. Χασάνδρας, Χ. Χασάνδρας, Κουτσαυλής, Πουρνής, Μπασινάς, Γκίκας, Στούπας (50′ Σηφάκης), Τσούτσης (88′ Κούκουρας), Σίδερης (90′ Σακκάς), Καραντάκης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]