ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 3-0: Από το πρώτο λεπτό έδειξε τις ορέξεις της

3 Νοεμβρίου 2019, 22:23
Ο Λούκα στο 24ο δευτερόλεπτο άνοιξε το σκορ και συνέχισε ο 40χρονος Παπουτσής

Συνεχίζει να μοιράζεται με το Μιαούλη την κορυφή στη βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β' κατηγορίας η Κάρυστος που ...έδειξε ορεξάτη από την αρχή του αγώνα με το Καλοχώρι/Παντείχι, που το κέρδισε τελικά με 3-0.

Ο Αλμπάν Λούκα, αμέσως με τη σέντρα του αγώνα (24ο δευτερόλεπτο) άνοιξε το σκορ και όταν συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα η Κάρυστος έβαλε τα θεμέλια της νίκης με δεύτερο γκολ.

Σκόρερ με εύστοχο πέναλτι ο πολύπειρος Κώστας Παπουτσής που είναι ο δεύτερος γκολτζής της ομάδας με 6 γκολ (7 έχει πετύχει ο Λούκα).

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Σταμέλος (με 2η κίτρινη) των φιλοξενουμένων και το έργο των παικτών της Καρύστου έγινε πιο εύκολο, έχοντας για όλο το υπόλοιπο μισό του αγώνα ψυχολογική και αριθμητική υπεροπλία.

Στο 65' έγινε το 3-0 με ένα υπέροχο γκολ για τους γηπεδούχους πάλι από τον Παπουτσή, ο οποίος έχει αγωνιστεί και στην Α' Εθνική με το Αιγάλεω, με το οποίο έχει κερδίσει τον τίτλο του παίκτη που έχει φορέσει τη φανέλα του τις περισσότερες φορές. Ο 40χρονος παίκτης βρέθηκε σε πλάγια θέση έξω από τη μεγάλη περιοχή κι έπιασε ένα ωραίο σουτ στέλνοντας την μπάλα στο απέναντι "Γ" της εστίας του Πάττα.

Διαιτησία: Βελέντζας, Δούκας-Μούτουπας.

ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Ηλ. Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής (83' Ματζώρος), Καραβολάς, Σφυρίδης, Γεωργιόπουλος, Ναυπλιώτης, Κασέμι (65' Ρουκλιώτης), Μπιθικούκης (73' Μπόκαρης), Λούκα (79' Τσεπάς), Σούλας, Τούρλας.

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Κ. Σταματίου): Πάττας, Ευσταθίου, Βλάχος, Σταματέρης, Κονόμι, Σαλεμής (55' Χ.-Κ. Ζαχαριάδης), Σταμέλος, Σαμαρτζής, Κοτά (51' Πόγκας), Β. Ζαχαριάδης (79' Δημητρίου), Σαμπάνης (71' Ξυνογαλάς).

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]