ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 3-0: Ξεμπέρδεψε δύσκολα, αλλά συνεχίζει ακάθεκτος στην κορυφή

10 Νοεμβρίου 2019, 19:55
Το γρήγορο γκολ του Μαναρίτσα στο β' ημίχρονο του έλυσε τα πόδια.

Μόνος πρώτος συνεχίζει ο Ηρακλής Ψαχνών, ο οποίος νίκησε και σήμερα, αυτή τη φορά τον γείτονα Παντριαδικό, ο οποίος, όμως, για ένα ημίχρονο έβαλε δύσκολα στον ροπαλοφόρο. Γενικότερα ο Ηρακλής δεν ...ξεμπερδεύει εύκολα στα παιχνίδια του, αλλά βρίσκει τον τρόπο να βάζει τρίποντα στο σακουλάκι του.

Ο Παντριαδικός πάλεψε το ματς. Ειδικά στο α' ημίχρονο στάθηκε πολύ καλά απέναντι στον Ηρακλή που έψαξε, αλλά δεν βρήκε το γκολ.

Με το που ξεκίνησε όμως το β' ημίχρονο, ο Τάσος Μαναρίτσας (φωτό) ξελάσπωσε την ομάδα του. Συγκεκριμένα βρήκε δίχτυα για το 1-0 στο 22ο δευτερόλεπτο, ένα γκολ που έδωσε αέρα και θάρρος στους γηπεδούχους και έκοψε τα πόδια των φιλοξενούμενων.

Στο 55' ήταν η σειρά του Σταματάκου να σκοράρει για άλλη μια αγωνιστική, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι ο παίκτης του Ηρακλή δεν τήρησε το fair play. O Σταματάκος πήρε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή, σπρώχτηκε από τον Κικίδη και κέρδισε πέναλτι. Ο Κικίδης αποβλήθηκε, ενώ ο Σταματάκος ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έκανε το 1-0.

Το τελικό 3-0 έγραψε ο Δημήτρης Ζουλιώτης στο 79ο λεπτό.

Διαιτησία: Φώτης, Τσιφλάκος-Ρουμπής.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Τσατσαρώνης, Μπαλόζι, Ρεπετσάς, Τσολάκος (14′ λ.τ. Σπανός), Σταματάκος, Γκαράνης, Μαναρίτσας (62′ Γκάβαλης), Π. Δ. Σκριβάνος (70′ Στεργίου), Μήτρου (57′ Π. Λάμπ. Σκριβάνος).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Τσιμιχόδημος): Τζαβάρας, Κοροβέσης, Κικίδης, Γκρινιάρης, Ξιφαράς, Γούναρης (80′ Νεσίμι), Ματράκας (85′ Χρόνης), Πασάι (85' Νεσίμι), Μπαϊμπάκης (57′ Χασανλάρι), Λούρος, Πατερίτσας (72′ Μυτάκης).

Σε ποιο γήπεδο θα πάτε το Σαββατοκύριακο

[14/12/2019 - 08:12]

Ολη η ποδοσφαιρική δράση της Εύβοιας ...περισσότερα

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ: Ενα ματς που το χάρηκαν όσοι το είδαν

[14/12/2019 - 02:12]

Δείτε το φωτορεπορτάζ από το γήπεδο της Λαμψάκου ...περισσότερα

Η επιστροφή του Γρηγόρη Μάλλιαρη στον πάγκο του Ευβοϊκού...

[14/12/2019 - 01:35]

... και η πρώτη του στον πάγκο του Λήλα με αντίπαλο την ομάδα του Αγίου Νικολάου ...περισσότερα

ΑΙΔΗΨΟΣ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ: Πώς οι Αμαρύνθιοι έριξαν κατηγορία τους Βόρειους πριν από 34 χρόνια

[14/12/2019 - 00:35]

Η παραδοσιακή συντaγή της αγωνιστικής στην Α' ΕΠΣΕ με τις δυο νίκες των Λουτρών μετά το μπαράζ. ...περισσότερα