ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MASTERS JUNIORS (ΤΕΝΙΣ): Στη Χαλκίδα οι καλύτεροι
13 Νοεμβρίου 2019, 10:55
Τα αποτελέσματα και φωτoγραφίες με τους νικητές.
Οι αγώνες για το Masters Juniors 2019 ανατέθηκε από την Ελληνική Φίλαθλο Ομοσπονδία Αντισφαίρισης (ΕΦΟΑ) στον Όμιλο Αντισφαίρισης Χαλκίδας για 7η χρονιά και η διοργάνωση στέφθηκε με επιτυχία κι αυτή τη φορά.
Οι αγώνες έγιναν στα γήπεδα της Λ. Αμμου και συμμετείχαν οι 8 καλύτεροι αθλητές/τριες της Ελλάδας, με βάση τη βαθμολογία τους στις κατηγορίες, Αγόρια & Κορίτσια 12-14-16 και 18 ετών.
Το υψηλό επίπεδο των αγώνων ανέδειξε τη σημαντική δουλειά που γίνεται τα τελευταία χρόνια στο χώρο του τένις στην πατρίδα μας.
Η τελική κατάταξη ανά κατηγορία ήταν:
ΑΓΟΡΙΑ 12 | ||
1. | ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Ο.Α.ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ |
2. | ΚΑΚΟΥΡΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Ο.Α. ΑΤΛΑΣ |
3. | ΜΑΚΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΦΩΤΙΟΣ | Α.Ο.Α.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ |
4. | ΣΑΚΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | Α.Ο.Α.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ |
5. | ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. |
6. | ΣΚΑΛΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΦΩΤΗΣ | Α.Ο.Α.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ |
7. | ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | Γ.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 | ||
1. | ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ | Ο.Α.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ |
2. | ΠΑΤΣΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ | Ο.Α.ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ |
3. | ΠΡΩΙΜΑΚΗ ΜΥΡΤΩ | Ο.Α.ΣΟΥΔΑΣ |
4. | ΧΑΤΖΗΘΩΜΑ ΓΕΩΡΓΙΑ | Α.Ο.Α.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ |
5. | ΣΜΥΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗ | Ο.Α.ΣΕΡΡΩΝ |
6. | ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ | Ο.Α.ΑΘΗΝΩΝ |
7. | ΜΠΑΤΖΗ ΜΕΡΟΠΗ Μ,ΑΡΙΑ | Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛ. ΠΕΥΚΩΝ |
8. | ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑ ΝΑΤΑΛΙΑ | ΑΚΑΔ.ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ |
ΑΓΟΡΙΑ 14 | ||
1. | ΧΟΛΜΠΑΝ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡ | Ο.Α.ΑΘΗΝΩΝ |
2. | ΣΠΥΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ | Ο.Α.ΓΛΥΦΑΔΑΣ |
3. | ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ | Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ |
4. | ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | Ο.Α.ΦΟΙΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ |
5. | ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | Ο.Α.ΑΘΗΝΩΝ |
6. | ΔΟΥΣΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ | Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ |
7. | ΜΕΓΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | ΑΙΟΛΟΣ ΑΛ.ΙΛΙΟΥ |
8. | ΜΑΣΤΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 14 | ||
1. | ΠΑΡΕΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ | Ο.Α.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ |
2. | ΤΡΙΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ | ΦΘΙΩΤΙΚΟΣ Ο.Α. |
3. | ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ | Ο.Α. ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ |
4. | ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ | Α.Ο.Α.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ |
5. | ΚΑΥΚΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ | Α.Ο.Α. ΠΑΠΑΓΟΥ |
6. | ΤΣΙΡΩΝΗ ΜΑΡΙΑ | Ο.Α.3 ΒΗΤΑ |
7. | ΚΑΣΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ | Α.Ο.Α.ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ |
8. | ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ | Α.Ο.Α.ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ |
ΑΓΟΡΙΑ 16 | ||
1. | ΜΗΤΣΑΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | Α.Σ.ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ |
2. | ΖΕΡΒΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ | Ο.Α.ΚΕΡΚΥΡΑΣ |
3. | ΠΑΛΙΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | Α.Ο.Α.ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ |
4. | ΜΠΟΓΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ |
5. | ΒΑΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | Α.Ο.Α.ΠΑΠΑΓΟΥ |
6. | ΣΑΜΟΛΑΔΑΣ ΜΑΡΙΟΣ | Α.Ο.Α ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ |
7. | ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ | Α.Σ.ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ |
8. | ΜΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | Ο.Α.ΦΟΙΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 16 | ||
1. | ΡΟΥΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ | Ο.Α.ΓΛΥΦΑΔΑΣ |
2. | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ | ΡΟΔΙΑΚΟΣ Ο.Α. |
3. | ΜΠΑΞΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ | Α.Ο.Α. ΥΕΛΟΥ |
4. | ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ | Γ.Α.Σ. ΚΑΡΑΤΕ ΕΡΜΗΣ |
5. | ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΠΠΑ | Α.Ο.Α. ΥΕΛΟΥ |
6. | ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. |
ΑΓΟΡΙΑ 18 | ||
1. | ΖΑΧΙΩΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ | Γ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΛΑΣΚΑΣ |
2. | ΜΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ | ΦΘΙΩΤΙΚΟΣ Ο.Α. |
3. | ΚΩΣΤΑΡΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ | Α.Ο.Α ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ |
4. | ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ | Ο.Α. ΑΘΗΝΩΝ |
5. | ΝΙΚΟΛΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | Ο. Α. ΝΙΚΑΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ |
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 18 | ||
1. | ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ | Ο.Α.ΑΡΙΔΑΙΑΣ |
2. | ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΙΝΗ | Ο.Α.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ |
3. | ΓΡΙΒΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ | ΑΙΟΛΟΣ ΑΛ. ΙΛΙΟΥ |
4. | ΒΛΑΧΟΥ ΛΥΔΙΑ | ΦΘΙΩΤΙΚΟΣ ΟΑ |
5. | ΝΤΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ | Ο.Α.ΓΟΥΔΗ |