ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 2-0: Σκαρφάλωσε στη 2η θέση

30 Νοεμβρίου 2019, 17:45
Μεγάλο επίτευγμα για την ομάδα του μικρού χωριού της Βορειοκεντρικής Εύβοιας

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Σκεπαστή. Κέρδισε 2-0 τη Δόξα Προκοπίου στο γειτονικό ντέρμπι της βορειοκεντρικής Εύβοιας και σκαρφάλωσε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ενα μεγάλο επίτευγμα για την εκπρόσωπο του πιο μικρού πληθυσμιακά χωριού στην Α' ΕΠΣΕ, έστω και προσωρινά, αφού αύριο μπορεί να την ξεπεράσει ο Ταμυναϊκός (αγωνίζεται στο Αλιβέρι με τον Ολυμπο).

Το σημερινό ματς σημαδεύτηκε από ένα μέτριο ως κακό πρώτο ημίχρονο και από την άνοδο της απόδοσης μόνο των γηπεδούχων στην επανάληψη. Ακόμη, μελανό σημείο του ματς ήταν ο τραυματισμός του Γιώργου Μακρή των φιλοξενουμένων, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις.

Ο Αποστόλης Γεωργίου με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και άνοιξε το σκορ για τη Σκεπαστή στο 65'.

Με εύστοχο πέναλτι του Κωνσταντού (το κέρδισε σε ανατροπή του Γιάννη του Β. Θαλασσινού) στο 88' έγινε το τελικό 2-0.

Δοκάρι στο β' ημίχρονο είχε ο Θανάσης Θαλασσινός  για τους νικητές που έπαιξαν σήμερα χωρίς τον πρώτο σκόρερ τους, τον Ζουζουλή (εξέτισε ποινή μιας αγωνιστικής) .

Διαιτησία: Πόγκας, Κελεπούρης-Πασχαλίδης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 (Στ. Κατσικόγιαννης): Σωτηρόπουλος, Ι. Θαν. Θαλασσινός, Σ. Ανδρέου, Καλλίτσης, Μαυρούστικος, Κωνσταντός, Γεωργίου  (90΄' Π. Θαλασσινός), Τηλιόπουλος  (89' Παναγιώτου), Καρατζούδης (53' Ι. Βασ. Θαλασσινός), Θαν. Θαλασσινός, Αγιασοφίτης (78' Καψάλας).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ (Γ. Κουτσουφλάκης): Αλατζάς, Τζαφεράι (90' Σεγκούνας), Κεχαγιάς (82' Περήφανος), Μακρής (62' λ.τ. Καλλάης), Τσούπρος, Γκίκας, Γ. Μορφούλης (89' Παπατσούλης), Μάλλιαρης, Κανελλόπουλος, Αλεξίου, Θ. Μορφούλης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]