ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2-0: Τώρα πια ...τρακάρει στο βουνό

7 Δεκεμβρίου 2019, 17:45
Οι γηπεδούχοι δεν χάνουν, πλέον, από την ομάδα της Τριάδας

Νικηφόρα περνούσε ο Παντριαδικός όταν έπαιζε στο Γυμνό, αλλά τα τελευταία χρόνια δεν τα καταφέρνει το ίδιο καλά και φέτος ...τράκαρε στο βουνό, χάνοντας από τον Ολυμπο με 2-0.

Οι δυο ομάδες βρέθηκαν αντίπαλες το 2013, το 2014 και το 2017 και η ομάδα της Τριάδας κέρδισε και τις τρεις φορές, αντίστοιχα, με 2-1 (ο Γ. Χασάνδρας και ο Ορφέας Ζήσης τα γκολ της νίκης), με 2-1 (δυο γκολ ο Κουϊμτζίδης) και με 1-0 (σκόρερ ο Καραντάκης).

Την περίοδο 2017-18 ο Ολυμπος νίκησε 2-0 με γκολ του Ντούρμα και του Σπύρου Αργύρη και την επόμενη χρονιά το ματς έληξε χωρίς γκολ.

Σήμερα, οι γηπεδούχοι του Ολυμπου ξανασήκωσαν ...ανάστημα και κέρδισαν 2-0 σημειώνοντας και τη δεύτερη διαδοχική τους νίκη μετά από το θρίαμβο στο Αλιβέρι την προηγούμενη αγωνιστική.

Μετά από ένα ισορροπημένο ημίχρονο οι παίκτες της ομάδας του Γυμνού μπήκαν φουριόζοι στην επανάληψη και με τη σέντρα προηγήθηκαν στο σκορ. Κέρδισαν φάουλ, το εκτέλεσε ο Κοτρογιάννης, η μπάλα έφθασε στην αντίπαλη περιοχή, όπου ο Ηλίας Αργύρης (φωτό) με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Το ματς ανέβασε ρυθμούς με τις δυο ομάδες να προσπαθούν, η μια για να εδραιώσει τη νίκη της και η άλλη για να ισοφαρίσει, αλλά η ομάδα του Γυμνού ήταν αυτή που το πέτυχε.

Στο 77' ο αρχηγός της, ο Δημήτρης Ντούρμας έπιασε ένα ωραίο σουτ σε εκτέλεση φάουλ και έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτησία: Πόγκας, Ιωάννου-Λειβαδιτάκης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Παν. Κοτρογιάννης): Μπασινάς, Κιούσης, Σακκής, Κουτσαυλής, Αυλωνίτης, Ηλ. Αργύρης, Ντούρμας, Τσουμάνης (59' Τρεγκάι), Κηρύκος (91' Καρλατήρας), Κοτρογιάννης (80' Μπαρώτας), Σταματούκος.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασ. Τσιμιχόδημος): Μώρος, Χασανλάρι, Νεσίμι, Γκρινιάρης, Ξιφαράς, Κοροβέσης, Ματράκας (87' Χρόνης), Πασάι, Μπαϊμπάκης (87' Παπακωνσταντίνου), Λούρος (87' Μυτάκης), Πατερίτσας (58' Κικίδης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]