ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 1-1: Διψούσαν για τη νίκη, αλλά έμειναν με τη σταγόνα της ισοπαλίας

8 Δεκεμβρίου 2019, 19:30
Τραυματίας αποχώρησε ο σκόρερ των γηπεδούχων.

Ανοιχτό παιχνίδι με φάσεις μπροστά και στις δύο εστίες έγινε στο Προκόπι με την Δόξα και τον Απόλλωνα να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις μετά το ισόπαλο 1-1.

Και τα δύο γκολ επιτεύχθηκαν στο α' ημίχρονο. Ο Απόλλων βρήκε πρώτος δίχτυα όταν ο Ρούσσος στο 28' άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Ομως, η Δόξα Προκοπίου που διψάει για νίκες όπως το χώμα για το νερό, έβγαλε αντίδραση 8 λεπτά αργότερα (το ίδιο βέβαια ισχύει και για τον Απόλλωνα που βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας).

Συγκεκριμένα στο 36' ο Μάλλιαρης ισοφάρισε σε 1-1 και οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα για να πάρουν ανάσες και να βγουν στο β' ημίχρονο να λύσουν μια και καλή τις διαφορές τους.

Αμφίρροπο ήταν και το δεύτερο "μισό" του αγώνα, χωρίς, όμως, καμία από τις δύο ομάδες να καταφέρει να πετύχει το γκολ της νίκης.

Η Δόξα μάλιστα, στάθηκε και άτυχη, καθώς στο 73' τραυματίστηκε ο σκόρερ της Μάλλιαρης στον αστράγαλο κι αποχώρησε.

Το τελευταίο σφύριγμα του Κασομούλη βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες, μία εξέλιξη που μπορεί να χαρακτηριστεί και δίκαιη, αλλά που δεν άφησε ευχαριστημένη καμία από τις δύο ομάδες.

Διαιτησία: Κασομούλης, Λιαγκάκης - Λειβαδιτάκης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ (Γ. Κουτσουφλάκης): Αλατζάς, Γ-Δ. Μορφούλης (91' Σεγκούνας), Περήφανος, Μακρής, Τσούπρος, Γκίκας, Παπατσούλης (46' Τζαφεράι), Μάλλιαρης (73' Κεχαγιάς), Κανελλόπουλος (55' Καλλάης), Αλεξίου, Θαν. Μορφούλης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Αντ. Τσαραντάνης): Τόρα, Καραμπέτσος, Λάμπρου (56' Μήτρου), Ρούσσος, Μπισμπικόπουλος, Αντζέλι, Πετράκης, Κικίδης (56' Συκάς), Μπασούκος, Μώρος (92' Παντελής), Μουτουσίδης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]