ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 5-0: Ξέσπασε κι επέστρεψε στις νίκες

15 Δεκεμβρίου 2019, 18:40
Τρεις παίκτες των νικητών βρήκαν δίχτυα για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Στον Παντριαδικό ..ξέσπασε με 5αρα ο Ταμυναϊκός, ο οποίος επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις σερί ήττες.

Στον αντίποδα, η ομάδα της Τριάδας συμπλήρωσε τρεις σερί αγώνες που συνοδεύτηκαν από ήττα, βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και θα πρέπει να βρει νίκες στη συνέχεια για να μην μπλέξει -όπως πέρυσι- σε περιπέτειες.

Στο 12ο λεπτό του σημερινού αγώνα ο Γιάννης Σίμωσης επέστρεψε στα γκολ. Κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος κι έκανε το 1-0.

Στο 43' ο Ταμυναϊκός πήρε καθαρό προβάδισμα με δύο γκολ. Από πάσα του Γιαντόμ, ο Αγγελάτος σούταρε, ο Τζαβάρας απέκρουσε, και στην επιστροφή της μπάλας ο Γιαντόμ την έστειλε στα δίχτυα για το 2-0, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας του Αλιβερίου.

Ο Ταμυναϊκός κατάφερε να ξαναβρεί δίχτυα στο φινάλε του πρώτου μέρους (45'). Μετά από επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων ο Τζαβάρας και πάλι απομάκρυνε προσωρινά, αλλά το ριμπάουντ το πήρε ξανά Αλιβεριώτης, ο Λεωνίδας Πιλάτης (φωτό) αυτή τη φορά, ο οποίος έκανε το 3-0, σημειώνοντας και ο ίδιος το πρώτο του γκολ στο τρέχον πρωτάθλημα.

Ο Ταμυναϊκός συνέχισε να έχει την υπεροχή και στο β' ημίχρονο, και στο 56' έγινε το 4-0 από στατική φάση. Ο Γιάννης Λάμπρου έστησε την μπάλα έξω από την περιοχή σε φάουλ και με θαυμάσια εκτέλεση διεύρυνε το σκορ.

Στο 81' ο Ζαχαριάς δεν ευτύχισε να γράψει τ' όνομά του στη λίστα των σκόρερ, αφού σημάδεψε το δοκάρι, αλλά ένα λεπτό αργότερα τα δίχτυα της εστίας του Τζαβάρα ...ξανακουνήθηκαν.

Στο 82' λοιπόν, ο Παρασκευάς Σπυράκης άνοιξε κι αυτός για φέτος λογαριασμό με τα δίχτυα και με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε τον επίλογο για το 5-0.

Διαιτησία: Σιαπλαούρας, Βλάχος-Χατζηκαμαγιάννης.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Ν. Μητακίδης, Δήμου, Πιλάτης, Ιδομ. Αναστασίου, Βασ. Αναστασίου, Μεταξάς (56' Ζαχαριάς), Γιαντόμ, Βελαέτης (70' Βελής), Σίμωσης (70' Σπυράκης), Λάμπρου, Δ. Αγγελάτος (56' Θανάση).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Τζαβάρας, Κοροβέσης, Νεσίμι (46′ Μυτάκης), Γκρινιάρης, Ξιφαράς (70′ Παπακωνταντίνου), Χασανλάρι, Ματράκας, Πασάι, Κικίδης, Λούρος, Πατερίτσας (59′ Χρόνης).

ΒΟΛΕΪ: Με Χαλκιδέο Φάνη ...φάνηκε κούπα για τον ΠΑΟ μετά από δέκα χρόνια

[20/02/2020 - 18:10]

Ο Ρουσσόπουλος κατέκτησε με το τριφύλλι το Λιγκ Καπ κόντρα στον Ολυμπιακό. ...περισσότερα

ΑΡΤΑΚΗ-ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 0-0: Κλικ Χωρίς χαρά για το ...Χ

[20/02/2020 - 17:18]