ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 2-2: Ματς διαφήμιση με συγκινήσεις και γκολ στις καθυστερήσεις

15 Δεκεμβρίου 2019, 19:40
Ντούρμας ...δις, Ι.Β. Θαλασσινός και Ανδρέου τα γκολ.

Το καλύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής και ένα από τα καλύτερα -ίσως- της τρέχουσας περιόδου έγινε σήμερα στη Σκεπαστή, με τη γηπεδούχο ομάδα και τον Ολυμπο Γυμνού να μένουν στο -χορταστικό- ισόπαλο 2-2.

Ηταν ένα ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου με ρυθμό, πολλές φάσεις και συγκινήσεις, αλλά η τελευταία λέξη ανήκε στην ομάδα της Σκεπαστής.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί σε γενικές γραμμές, αλλά κι ο Ολυμπος έπαιξε πολύ καλά, έβγαινε στην κόντρα και άγγιξε το τρίποντο.

Τελικά, έφυγε από τη Σκεπαστή με το 2-2, ενώ με το ίδιο σκορ είχε λήξει και το παιχνίδι του στην Αιδηψό.

Η Σκεπαστή ήταν αυτή που άνοιξε πρώτη το σκορ στο 24', όταν ο Σωτήρης Ανδρέου βρέθηκε σε θέση βολής κι έκανε το 1-0.

Ομως, ο Ολυμπος δεν πτοήθηκε και στο 34' από κόρνερ του Σακκή, ο Δημήτρης Ντούρμας (φωτό κάτω) με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Ο ίδιος παίκτης, ο Ντούρμας, που είναι γνωστός για τις επιθετικές αρετές του, στο 43' πάγωσε ακόμη περισσότερο τη Σκεπαστή (σ.σ. δεν έφτανε το κρύο).

Με ξαφνικό σουτ έξω από την περιοχή "κρέμασε" τον Σωτηρόπουλο κι έφερε τούμπα το παιχνίδι, δίνοντας το προβάδισμα (1-2) στους φιλοξενούμενους.

Στο β' ημίχρονο και στο 52' ο Ντούρμας βρέθηκε κοντά και σ' ένα τρίτο γκολ, αλλά ο Σωτηρόπουλος, αυτή τη φορά, με σωτήρια επέμβαση του στέρησε το χατ τρικ. Παράλληλα, κράτησε και ζωντανή την ομάδα του στο ματς, αφού αν το σκορ γινόταν 1-3, τότε η δουλειά των γηπεδούχων θα γινόταν πολύ δύσκολη και ίσως να ...μην είχε επιστροφή.

Η Σκεπαστή από το 60' και μετά προσπάθησε και πίεσε αρκετά τον Ολυμπο, αλλά και οι Γυμνιώτες με όπλο τις αντεπιθέσεις δεν έπαψαν να είναι επικίνδυνοι.

Μάλιστα, και στο 85' άγγιξαν το 3ο γκολ. Κέρδισαν κόρνερ και από εκτέλεση του Σακκή, η κεφαλιά του Τσουμάνη σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Σωτηρόπουλου.

Το ματς κυλούσε ...στο διπλό για τον Ολυμπο, αλλά η Σκεπαστή ...ξέρανε στο φινάλε τους φιλοξενούμενους. Στις καθυστερήσεις του αγώνα (94') ο αρχηγός της Σκεπαστής Γιάννης του Βασ. Θαλασσινός (φωτό πάνω) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κι έγραψε το τελικό 2-2.

Διαιτησία: Φώτης, Πριόνας-Κελεπούρης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Στάθης Κατσικογιάννης): Σωτηρόπουλος, Ι. Θαν. Θαλασσινός (87′ Παναγιώτου), Ανδρέου (79′ Αγιασοφίτης), Καλλίτσης, Ν. Καψάλας, Κωνσταντός (46′ Θαν. Θαλασσινός), Μαυρούτσικος, Ι. Βασ. Θαλασσινός, Καρατζούδης (50′ Γεωργίου), Τηλιόπουλος, Ζουζουλής.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Μπασινάς, Κιούσης, Σακκής, Κουτσαυλής, Τσουμάνης, Ηλ. Αργύρης, Ντούρμας, Αυλωνίτης, Τρεγκάι (91' Αποστόλου), Κηρύκος (93' Τρίκκας), Σπ. Αργύρης (75′ Μπαρώτας).

ΒΟΛΕΪ: Με Χαλκιδέο Φάνη ...φάνηκε κούπα για τον ΠΑΟ μετά από δέκα χρόνια

[20/02/2020 - 18:10]

Ο Ρουσσόπουλος κατέκτησε με το τριφύλλι το Λιγκ Καπ κόντρα στον Ολυμπιακό. ...περισσότερα

ΑΡΤΑΚΗ-ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 0-0: Κλικ Χωρίς χαρά για το ...Χ

[20/02/2020 - 17:18]