ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΑΛΑΤΣΑΤΑ 1-1: Του 'βαλε φρένο μετά από τέσσερις νίκες

15 Δεκεμβρίου 2019, 23:20
Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο

"Φρένο" πάτησε το Μαντούδι και μετά από τέσσερις συνεχόμενες νίκες παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στα Αλάτσατα που είχαν αρκετά στραβοπατήματα στα τελευταία ματς.

Οι δυο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν περισσότερη διάθεση στα πρώτα 45 λεπτά, όπου και προηγήθηκαν με γκολ που πέτυχε ο 39χρονος Νίκος Μουργκογιάννης.

Στην επανάληψη, όμως, ανέβασε αισθητά την απόδοσή της η ομάδα των Αλατσάτων, ο προπονητής της οποίας Γιάννης Φούρλης έκανε δυο αλλαγές αμέσως μετά την ανάπαυλα. Ετρεξε πιο πολύ και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 75' με τον Ηλία Αργυρό.

Πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε από τους γηπεδούχους (την τιμητική πλακέτα έδωσε ο Γιάννης Σακλάρας) ο γενικός αρχηγός των Αλατσάτων Νίκος Κλειδάς και χειροκροτήθηκε ιδιαίτερα από τους θεατές που είχαν γεμίσει την εξέδρα.

Διαιτησία: Βελέντζας, Καρβελάς-Δούκας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ: Γ. Μπίλας, Καμπούρης (84′ Σκομπρής), Πουλιπούλης, Δασκαλόπουλος, Τάρλας, Αχιλ. Δαρζέντας, Μουργκογιάννης, Δημ. Δαρζέντας, Λιάσκος (67′ Λιάκος), Ν. Μπίλας, Τσικτσίρης.

ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΑ (Γιάννης Φούρλης): Τρίκας, Τουζούν (60′ Μπιτζανάκης), Ντούκα, Λαλανίτης, Καραγιάννης, Μπανάσιος (46′ Γ. Τσάλλας), Μπούζο, Ν. Τσάλλας, Τσακλάνος, Αργυρός, Φωτεινός (46′ Γκίνης).

ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 2-2: Κερδισμένος βγήκε ο ...Σταυρός

[25/10/2020 - 20:51]

Αποβλήθηκε στο 74' ο Μαναρίτσας των φιλοξενούμενων. ...περισσότερα

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 7-0: Αλλαξε η ώρα, αλλά ...δεν άλλαξε συνήθεια

[25/10/2020 - 19:20]

Για δεύτερη Κυριακή η ομάδα της νότιας Εύβοιας πέτυχε 7 γκολ. Αυτή τη φορά ...αφιερωμένα στον πρόεδρο της ομάδας για τα γενέθλιά του! ...περισσότερα