ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4-1: Επιστροφή στις νίκες με καλό ποδόσφαιρο

5 Ιανουαρίου 2020, 18:45
Φουλ επίθεση από τους γηπεδούχους.

Την καλύτερη -ίσως- φετινή του εμφάνιση έκανε το Αυλωνάρι σήμερα κι επικράτησε με 4-1 του Ολυμπου Γυμνού, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από μια 4αδα αγώνων χωρίς τρίποντο (σε τρία εκτός έδρας ματς, αλλά και σε ένα εντός, όπου υπέστη ήττα-σοκ με 5-2 από το Προκόπι).

Ο Βασίλης Καρατζάς στο 22' με κεφαλιά από κόρνερ του Μπράχα έκανε το 1-0.

Ο Μπράχα ήταν ο δημιουργός και του δεύτερου γκολ. Στο 37' έβγαλε μία σέντρα και ο Μανδράκας έκανε το 2-0.

Στο 44' ο Ολυμπος κέρδισε ένα κόρνερ, το οποίο εκτελέστηκε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, όπου έγιναν κάποιες κόντρες, με τελικό αποδέκτη τον Σταματούκο, ο οποίος με σουτ μείωσε σε 2-1, σε καίριο χρονικό σημείο.

Παρόλ' αυτά το Αυλωνάρι δεν πάγωσε από τη μείωση του σκορ. Ζεστάθηκε στα αποδυτήρια και με την έναρξη του β' ημιχρόνου, στο 47', ο Μπράχα εκμεταλλεύτηκε λάθος στην αντίπαλη άμυνα και έκανε το 3-1.

Το Αυλωνάρι συνέχισε να έχει την υπεροχή και να δημιουργεί απειλητικές καταστάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία.

Στο 62' ο Τσαλιαγκός σημάδεψε το δοκάρι, αλλά η μπάλα κατέληξε στον Ηλιόπουλο, που έκανε νέο σουτ, με τον Μπασινά να σώζει την εστία του.

Στο 77' ο Τσαλιαγκός ξέφυγε από τον Μπασινά, έκανε το σουτ, αλλά πάνω στη γραμμή ο Τσουμάνης έδιωξε την μπάλα.

Τελικά, στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι πέτυχαν και 4ο γκολ, όταν ο Ντραγκότι είδε εκτός θέσης τον Μπασινά και με συρτό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 4-1.

Διαιτησία: Κασομούλης, Ιωάννου-Δούκας.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Ιωαν. Μπασούκος): Κιούσης, Γ. Μαστροκώστας, Παππάς (92' Ξυράφης), Καρατζάς, Βαγγ. Κοκκάλας, Ηλιόπουλος (88' Μπάρντι), Καρλής (24' Ντραγκότι), Καράπας, Τσαλιαγκός (84' Κόκκος), Μπράχα, Μανδράκας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Παν. Κοντογιάννης): Μπασινάς, Κιούσης (79' Καρλατήρας), Σακκής (67' Κουτσαυλής), Τσουμάνης, Γ. Αυλωνίτης, Ηλ. Αγύρης, Ντούρμας, Κηρύκος (64' Μπαρώτας), Τρεγκάι (46' Σπ. Αργύρης), Κοτρογιάννης, Σταματούκος.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]