ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 2-2: Συναρπαστικό ματς με τέσσερα γκολ πριν το ημίωρο

11 Ιανουαρίου 2020, 19:40
Χ. Ελευθερίου, Μαστροκώστας, Νικολάου και Ανέστης ...βρήκαν δίχτυα.

Συναρπαστικό παιχνίδι με εναλλαγές συναισθημάτων έγινε στο γήπεδο της Δροσιάς με σπουδαίο πρώτο ημίωρο και εναλλαγές συναισθημάτων.

ΑΠΚΟ και Ελλήσποντος, δύο αξιόλογα σύνολα, φέτος, στην Α' ΕΠΣΕ, έμειναν στο ισόπαλο 2-2, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-0, με υψηλά στάνταρ απόδοσης και τους φιλοξενούμενους να ...απαντάνε με εμφατικό τρόπο.

Στο 17' ο Χάρης Ελευθερίου σκόραρε σε τρίτο συνεχόμενο ματς και έκανε το 1-0 για την ομάδα της Δροσιάς.

Στο 24' ο Νίκος Μαστροκώστας (από λάθος στην άμυνα) έκανε το 2-0, σκοράροντας σε 5ο συνεχόμενο ματς, με τον ικανό φορ να φτάνει τα 9 προσωπικά γκολ.

Ο ΑΠΚΟ μπήκε πολύ δυνατά και γενικότερα στο πρώτο ημίχρονο έκανε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του.

Ομως, από αδράνεια στην άμυνα, δέχτηκε μέσα σε δύο λεπτά δύο γκολ.

Στο 26' ο "δαιμόνιος" Αντώνης Νικολάου (φωτό) μείωσε σε 2-1 και στο 27' (!) ο σκόρερ του Ελλησπόντου έδωσε υπέροχη ασίστ στον Βαγγέλη Ανέστη κι αυτός ισοφάρισε σε 2-2.

Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι του Ελλήσποντου ήταν καλύτεροι, πίεσαν περισσότερο τον ΑΠΚΟ που έχασε το κέντρο, μετά και την αναγκαστική αποχώρηση του τραυματία Ζαχαριά, αλλά οι Λαμψακιώτες δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ολική ανατροπή και έτσι το 2-2 σφράγισε τις φιλότιμες προσπάθειες των δύο αντιπάλων.

Διαιτησία: Φώτης, Ρουμπής-Ρέτσας.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑ (Ντρ. Κνέζεβιτς): Αραβανής, Γ. Τουλίτσης, Σεϊνταράς, Τζαφέρος, Προβής, Ζαχαριάς (49' Πάνου), Τσομπάνης (56' Κροκόδειλος), Μαστροκώστας, Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Αλκο.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Κ. Καλλιμάνης): Βασιλείου, Γιαλός, Μπούρικας, Γεωργίου, Ντούκα, Μάλλιαρης (20' Χύσκα), Νικολάου, Κατσίμπρας, Κουζούλογλου, Ανέστης, Ντούμας (83' Νάνος).

Β' ΕΠΣΕ (2ος όμιλος): Η Κάρυστος έχει άμυνα μπετόν εντός και εκτός

[06/04/2020 - 15:55]