ΣΚΥΡΟΣ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ 0-1: Οιωνός τίτλου με λυτρωτή τον Ναυπλιώτη στο ...παρά ένα

19 Ιανουαρίου 2020, 15:56
Εχασαν πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

Σπουδαίο και ...Χιτσκοκικό διπλό τίτλου στο ...παρά ένα, πήρε η Κάρυστος μέσα στη Σκύρο, την οποία κέρδισε με 1-0, ένα λεπτό πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο της αναμέτρησης.

Ετσι, η Κάρυστος συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ και θα μπορούσε να πει κάποιος ότι η σημερινή νίκη με τον τρόπο που επιτεύχθηκε μοιάζει με ...οιωνό τίτλου.

Αλλωστε είναι γνωστό ότι η και η τύχη είναι σύμμαχος των τολμηρών.

Από την άλλη, η Σκύρος προέβαλλε σθεναρή αντίσταση και μάλιστα έχασε και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο για να ανοίξει το σκορ και να κάνει ακόμη πιο δύσκολη τη ζωή των πρωτοπόρων.

Από την άσπρη βούλα αστόχησε ο Γιώργος Λύκος των γηπεδούχων που έστειλε την μπάλα άουτ.

Οπως και να 'χει η Σκύρος πάλεψε με νύχια και με δόντια και λύγισε με ένα γκολ στο φινάλε και συγκεκριμένα στο 89'. Ενα γκολ που σημείωσε ο Ναυπλιώτης (φωτό) και λύτρωσε την ομάδα του.

Στο 93' αντίκρισε την κόκκινη κάρτα ο Λιακόπουλος των γηπεδούχων, που είχε μπει αλλαγή στο ματς στο 54'.

Διαιτησία: Χουλιαράς, Χατζηκαμαγιάννης-Βαγγ. Ντόβολης.

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ: Καραμπίνης, Τράκος, Χιώτης, Ξανθούλης, Κουτσοκέρας, Ι. Μανωλάκης, Τσιούτσιος, Θαν. Δαλακλίδης (85' Θ. Γιαλός), Νικ. Μανωλάκης (80' Πανταζής), Λύκος (67' Στεφάνου), Τζερνάκης (54' Λιακόπουλος).

ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ: Δρόσος, Παπουτσής, Παπασταματίου, Σφυρίδης, Γεωργιόπουλος (80' Καράβολας), Ναυπλιώτης, Κασέμι, Μπιθικούκης, Λούκα Αλμπαν (91' Νταβιλάρι), Σούλας, Τούρλας (70' Μπουζούλας).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]