ΑΟ ΑΓ. ΛΟΥΚΑ-ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 1-0: Χρυσή αλλαγή ο Κώστας Αντωνίου

26 Ιανουαρίου 2020, 20:30
Οι γηπεδούχοι είχαν και τρία δοκάρια.

Ο ¶γιος Λουκάς ήταν ο νικητής στο ντέρμπι παραμονής κόντρα στο Ληλάντιο, στον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0, αν και το Ληλάντιο δεν ...απώλεσε το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας, αφού στο ματς του πρώτου γύρου είχε επικρατήσει στην έδρα του με 4-1.

Σήμερα, οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά καλοί, αλλά και άτυχοι στο πρώτο ημίχρονο, καθώς σημάδεψαν τρεις φορές τα δοκάρια. Την πρώτη με τον Κιάτο και τις άλλες δύο σε εκτελέσεις φάουλ του 42χρονου Μάριου Ρέτσα, ο οποίος ήρθε το Γενάρη στην ομάδα.

Ακόμη, στο πρώτο ημίχρονο ο γκολκίπερ του Ληλαντίου Καρύμπας έκανε δύο σωτήριες επεμβάσεις σε ισάριθμες ενέργειες του Γιαννούλη.

Στο β' ημίχρονο ο Αγιος Λουκάς συνέχισε να πιέζει κι έφτασε στην επίτευξη του γκολ στο 71' με έναν παίκτη που αποτέλεσε τη χρυσή αλλαγή για την ομάδα του.

Ο Κώστας Αντωνίου πέρασε στο ματς στο 63' και οκτώ λεπτά αργότερα με κεφαλιά από σέντρα του Τσάλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτησία: Φώτης, Δάλλας-Παππάς.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ (Γ. Μποκαρης): Κελάι, Τσάλας, Κιάτος, Χοτζόλι, Μπάνος, Ξύγγης, Νικολάου (52' Μεταξάς, 92' Γιαγκίνης), Πέππας, Γιαννούλης (63' Αντωνίου), Ρέτσας, Κρόκος.

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ (Ν. Ρόγκας): Καρύμπας, Ντούρμας, Ματσούκας, Εντόι, Μακ Κόλλιας, Λαμπρόπουλος (80' Γκούμας), Ρωμανός, Νάνος (86' Γίγας), Παπαγεωργίου, Καλέντζης, Μπαρίτας (68' Καπουρίτης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]