Πέρασε από πάνω η Προποντίδα

13 Φεβρουαρίου 2011, 13:18
Νίκησε μεσα στο Μπούρτζι τον Αγιο Νικόλαο με 1-0

Η Προποντίδα έγινε νούμερο 1 στη Χαλκίδα ξεπερνώντας χθες στη βαθμολογία και τον Ολυμπιακό (η τριτη ομάδα της πόλης η ΑΕ Χαλκίδας είναι πιο κάτω). Κέρδισε 1-0 στον Αγιο Νικόλαο τον τοπικό Ευβοϊκό και πέρασε πάνω και από το χθεσινό αντίπαλό του, ο οποίος έχει ένα ματς λιγότερο (στο Προκόπι). Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Μαριος Καραχάλιος (φωτο) στο 15'. Οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι πέντε λεπτά μετά το 1-0. Ο Βασίλεφ που το εκτέλεσε νικήθηκε από τον Τσαμασφύρα. Από το 75' η νικήτρια έπαιζε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Λάμπρου και από το 80' με εννιά (κόκκινη στον Νικολαίδ από το διαιτητή κ. Μάγειρα). Λίγο πριν τη λήξη την αγουσα για τα αποδυτήρια πήρε και ο Σαράβελας των ηττημένων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΡΙΕΖΑ 1-2

Οπως στο ματς με την Προποντίδα, έτσι και χθες η ομάδα των Κριεζών λίγο πριν τη λήξη του αγώνα με τον Ολυμπιακό πέτυχε την ολική ανατροπή. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με γκολ του Ομορντία στο 14' και ισοφάρισε με πέναλτι ο Τσέρος στο 44'. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρουν και στο 88' ...τιμωρήθηκαν. Ο Μπιτσάνης πέτυχε το 1-2 κι έφερε τούμπα το αποτέλεσμα. Θυμίζουμε ότι και με την Προποντίδα τα Κριεζά έχαναν 1-0 και γύρισαν το αποτελεσμα στη λήξη του αγώνα.

ΔΡΟΣΙΑ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 2-1

Ανετο απόγευμα έδειξε να περνά στο α' ημίχρονο η Δροσιά, αφού προηγήθηκε στο 25' με 2-0 από γκολ που πέτυχαν ο Γκούμας και ο Μπασούκος. 10 λεπτά μετα την έναρξη του Β' ημιχρόνου ο Βογιατζής μείωσε σε 2-1. Οι γγπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο, αλλά στο τέλος (90') είχε χαμένη ευκαιρία το Αυλωνάρι με τον σκορερ του.

ΑΡΤΑΚΗ-ΠΡΟΚΟΠΙ 2-1

Παλεψε το Προκόπι στην Αρτάκη παρά τις απώλειες του απέναντι στην ανανεωμένη Αρτάκη που προηγήθηκε στο σκορ με τον Κυρήκο. Ισοφάρισε ο Διαμαντής Κουτσουφλάκης και το 2-1 έκανε ο Ηλίας Λούκας.

ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ 2-1

Το τέταρτο παιχνίδι της ημέρας που έληξε με το ίδιο σκορ (2-1) έδωσε βαθμολογικά ανάσα στον Αμαρυνθιακό που έχει πάρει πάνω του τελευταία με τον Αργύρη Καραβά στον πάγκο του. Το γκολ της ...ανάστασης πέτυχε στο 85' ο Ανέστης. Ο κοντος είχε κάνει το 1-0 και είχε ισοφαρίσει ο Β. Τσαλιαγκός για τους Αλιβεριώτες.