ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4-1: Οσο κερδίζει θα ελπίζει

2 Φεβρουαρίου 2020, 20:10
Στους 7 βαθμούς η διαφορά των νικητών από τη ζώνη σωτηρίας

Η Δόξα Προκοπίου δείχνει ότι θα το παλέψει για να παραμείνει στην Α' ΕΠΣΕ και... όσο θα κερδίζει θα ελπίζει, όπως σήμερα που νίκησε 4-1 τον ουραγό Ευβοϊκό και μείωσε τη διαφορά από τη ζώνη σωτηρίας στους 7 βαθμούς.

Ενας παίκτης που ήρθε το Γενάρη από την Ιστιαία στη Δόξα, ο Ηλίας Ιωσήφ άνοιξε το σκορ με γκολ που πέτυχε στο 19' και λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο (44') ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Προκοπίου, ο Βαλάντης Αλεξίου έγραψε το 2-0.

Με την έναρξη του β' 45λεπτου (48') ο αρχηγός του Ευβοϊκού Βαγγέλης Λύκος με πέναλτι μείωσε σε 2-1.

Στο 65' ο νεαρός Γκίκας εκτέλεσε φάουλ ο Κανελλόπουλος ...έβαλε το πόδι του κι έσπρωξε πιο πολύ την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας αυτός το 3-1.

Στο 77' ο 14χρονος Κώστας Καρατζάς μπήκε αλλαγή και τρία λεπτά αργότερα (80') σκόραρε με πλασέ μέσα στην αντίπαλη περιοχή, κάνοντας το ...δύο στα τρία. Ο πιτσιρικάς έχει τρεις συμμετοχές μέχρι τώρα σαν αλλαγή και έχει πετύχει δυο γκολ.

Για πρώτη φορά κάτω από τα δοκάρια της Δόξας κάθισε ο Ανέστης Ανδρέου, ενώ με τους φιλοξενούμενους επανήλθαν στη δράση οι αδελφοί Παρίση, ο Ανδρέας και ο Ειρηναίος.

Διαιτησία: Ρέτσας, Παππάς-Κελεπούρης.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Ανδρέου, Γ. Μορφούλης, Γ. Περήφανος, Μακρής, Ν. Περήφανος (81′ Παπατσούλης), Γκίκας, Ιωσήφ (74′ Μουντριζας), Μάλλιαρης (60′ Κανελλόπουλος), Καλλάης, Αλεξίου (77′ Καρατζάς), Θ. Μορφούλης.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γρηγόρης Μάλλιαρης): Τσάβαρης, Εμάνουελ, Ντούρμας, Μπαρίτας, Ντούνας, Ειρ. Παρίσης, Λύκος, Μακρής (46′ Νάνος), Π. Μαραγκός, Ανδρ. Παρίσης (77′ Κούκουζας), Τόγκος.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]