ΑΙΔΗΨΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 2-3: Της πήρε το ...βαθμό από το στόμα

2 Φεβρουαρίου 2020, 22:15
Στις καθυστερήσεις ο Σκριβάνος (του Λ.) πέτυχε το γκολ της νίκης των πρωτοπόρων

Την μπουκιά απ' το στόμα πήρε από την Αιδηψό ο Παναγιώτης Σκριβάνος του Λάμπρου και πιο συγκεκριμένα έναν βαθμό που θα ήταν πολύτιμος παίζοντας κόντρα στον πρωτοπόρο Ηρακλή που νίκησε τελικά με 3-2 μέσα στη Λουτρόπολη.

Ο Ηρακλής είχε τα ηνία του ματς στο μεγαλύτερο διάστημα, αλλά η Αιδηψός κατάφερε μέχρι τις καθυστερήσεις να κρατάει το σκορ στο ισόπαλο 2-2.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Τσατσαρώνη στο 25', όταν γύρισε την μπάλα στο Μπιμπάι ο οποίος δεν μπόρεσε να την κοντρολάρει και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του.

Τέσσερα λεπτά αργότερα (29'), ο Μαναρίτσας κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Σταματάκος και ισοφάρισε.

Στο 49' ο Μαναρίτσας πήρε την μπάλα από τον Σκριβάνο και με ωραίο σουτ από πλάγια ...τούμπαρε για πρώτη φορά το σκορ υπέρ του Ηρακλή.

Στο 85' ο Νίκος Αναγνώστου με ψύχραιμο πλασέ μέσα απ' την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2, κι ενώ όλοι πίστευαν ότι ο Ηρακλής θα παραχωρούσε την τρίτη του ισοπαλία (μετά τις δυο στον Ταμυναϊκό), ήρθε η αλλαγή του Σάκη Μεθενίτη, ο Παναγιώτης (του Λ.) Σκριβάνος και με ένα ξερό σουτ στο 91' έδωσε το τρίποντο στους πρωτοπόρους.

Διαιτησία: Κασομούλης, Δάλλας-Καρράς.

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Θανάσης Γουρνάς): Κυριακού, Φώτου, Αναστασιάδης (85′ Αθανασίου), Γιουκάι, Γλύκος, Τοουρφέ, Μακρής (37′ Δ.-Α. Σαββόπουλος, 69′ Β.-Α. Σαββόπουλος), Ν. Αναγνώστου, Μαργκεγκάι, Ι. Μπιμπάι, Στεργίου.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θανάσης Μεθενίτης): Μ. Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Τσατσαρώνης, Σπανός, Ρεπετσάς, Τσολάκος, Σταματάκος (74′ Ματράκας), Γκαράνης, Μαναρίτσας (63′ Γκάβαλης), Π. Δ. Σκριβάνος (85′ Π. Λ. Σκριβάνος), Μήτρου (92′ Χατζηαντωνίου).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]