Ηττα μετά από 2 μηνες

13 Φεβρουαρίου 2011, 18:58
Ο Ηρακλής έχασε 2-0 στη Σαλαμίνα

Σε ένα πολύ κακό γήπεδο έγινε ο σημερινός αγώνας του Ηρακλή με τον Αια. «Χωράφι» το χαρακτήρισαν οι ανθρωποι των Ψαχνών.

Οι γηπεδούχοι χωρίς να είναι καλύτεροι και σημειώνοντας το γκολ στη μοναδική ίσως καλή ευκαιρία που δημιούργησαν στα 90 λεπτά πήραν το τρίποντο από τον Ηρακλή. Οι φιλοξενούμενοι  ήταν πολύ ανώτεροι στο Β' ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν και στις καθυστερήσεις δέχθηκαν και το δεύτερο γκολ.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 15’ με δυνατό σουτ ο Νέσιορ. Στο 94ο λεπτό οι Ψαχνιώτες δεχτηκαν το δεύτερο γκολ σε μια αντεπίθεση του Αίαντα με τον Χρήστο.

Αίας Σαλαμίνας: Πονηρός, Τερλέλεης, Σιέρας, Μακρόπουλος, Λαζαρίδης, Θέος (73’ Αντωνίου), Μουσταφίδης, Λίτσης, Κουσκούνας (66’ Χρήστος), Νέσιορ (82’ Τσίτσης), Σιδέρης

Ηρακλής Ψαχνών: Μιχελής Α., Σουλιώτης, Μπαλαμπάνης (62’ Τσοκάνης), Παπαϊωάννου, Καλλιμάνης, Μάτσος, Βαγγέλη, Φαρούκ, Ντελέκος, Βλαχόπουλος (58’ Ανέστης), Αλίμπασι (77’ Σκρίβανος)

Στους άλλους αγώνες της σημερινής αγωνιστικής, η Κόρινθος παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας παρόλο που έχασε βαθμούς στο Αίγιο (0-0). Την απώλεια βαθμών της πρωτοπόρου ομάδας, αλλά και την ήττα του Ηρακλή Ψαχνών από τον Αίαντα Σαλαμίνας με 2-0, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο ο Πλατανιάς Χανίων, που επικράτησε 1-0 της Ρόδου και σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, χάρη στο γκολ του Κατσικοκέρη στο ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Τέλος, σε απώλεια βαθμών αναγκάστηκε η Παναχαϊκή, που έμεινε ισόπαλη χωρίς τέρματα στον Πύργο με τον Πανηλειακό, ενώ σημαντικό διπλό κατέκτησε ο Βύζας Μεγάρων απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης. Βροχή γκολ και ωραίο θέαμα επεφύλασσε η αναμέτρηση στο Ρουφ, όπου ο ΠΑΟ νίκησε 4-2 τα Χανιά, ενώ τη νίκη με 2-0 πήρε ο Ολυμπιακός Χερσονήσου απέναντι στον Ασπρόπυργο.

Τα άλλα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής:
Πλατανιάς - Ρόδος: 1-0 (11' Κατσικοκέρης σουτ)
Ολυμπιακός Χερσονήσου - Ασπρόπυργος: 2-0 (10', 76' Κίτσας σουτ)
Παναιγιάλειος - ΠΑΣ Κόρινθος: 0-0
Απόλλων Σμύρνης - Βύζας Μεγάρων: 0-1 (33' Σκαφτούρος σουτ)
Πανηλειακός - Παναχαϊκή: 0-0
ΠΑΟ Ρουφ - ΑΟ Χανιά: 4-2 (12' Θεοδωρόπουλος σουτ, 28' Γρομητσάρης σουτ, 53' Λουκίνας κεφ, 88' Γιαννιτσανάκης σουτ - 1' Ιασωνίδης σουτ, 81' Τεπετός κεφ).