Αθλητικά

Ολοστρόγγυλο μηδενικό στη Χαλκίδα

13 Φεβρουαρίου 2011, 19:53
Στον αγώνα ΑΟΧ-Ενωση Μιδέας

Στο 0-0 έμειναν ΑΟΧ και Ενωση Μιδέας  σε ένα πολύ μέτριο παιχνίδι που έγινε στο Στάδιο Χαλκίδας.


Οι γηπεδούχοι έφθαναν μέχρι τη γραμμή της περιοχής και δεν σημιούργησαν καμμιά κλασική ευκαιρία.

Οι παίκτες της Ένωσης Μιδέας πρόσεχαν τα νώτα τους και προσπαθούσαν με αντεπιθέσεις να απειλήσουν.


Μάλιστα το κατάφεραν δυο-τρεις φορές αλλά επενέβη σωτήρια ο Μόνος.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν για μια ώρα περίπου και αριθμητικό μειονέκτημα, αφού έπαιζαν από το 38' με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Ευβοιώτη Μήτρου, από μια αρκετά αυστηρή  δεύτερη κίτρινη που του έδειξε ο -όχι και τόσο καλός- διαιτητής του αγώνα.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Μόνος, Αναστασίου, Τούρλας, Τσούτης, Μπόκαρης, Κουμπούλης, Μαστρογιάννης (74' Ξευγένης), Μπουτσικάκης (89' Γκιτσάλης), Γιογιός, Δασκαλάκης (86' Μιχάλαρης), Παπαϊωάννου.
ΕΝΩΣΗ ΜΙΔΕΑΣ: Κατσαούνης, Νότης, Δρούλιας (75' Σταυριανόπουλος), Μπόμπος, Φίλης, Γκολέμης, Αγγελόπουλος (83' Μπούρας), Ατματζίδης, Μαρίνης, Μήτρου, Καραγκούνης (72' Κορονίδης).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΗΜΕΡΑ

Αστέρας Μαγούλας-Αίας Παραλίας Ασπροπύργου
1-0
ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-Ενωση Μιδέας
0-0
Πέλοπας Κιάτου-Παναργειακός
0-1
ΑΕΚ Ερμιονίδας-ΛΟΥΚΙΣΙΑ
2-2
Πόρος-Βρασιές
0-2
Δάφνη Ερυθρών-Δήλεσι
4-0
Πανναυπλιακός-Θήβα
0-2
Παναρκαδικός-ΠΑΟ Λουτρακίου
1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θέση Ομάδα Αγώνες Βαθμοί Σύνολο
N-I-H Γκολ
1 Αστέρας Μαγούλας 20 48 15-3-2 44-10
2 Θήβα 20 46 14-4-2 33-10
3 Ενωση Μιδέας 19 42 13-3-3 34-10
4 Πόρος 20 32 8-8-4 27-18
5 ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ
19 30 8-6-5 23-20
6 Δάφνη Ερυθρών 19 28 8-4-7 21-18
7 ΛΟΥΚΙΣΙΑ 20 27 7-6-7 21-15
8 Παναργειακός 20 27 7-6-7 25-26
9 Βρασιές 20 26 7-5-8 22-25
10 Πανναυπλιακός 20 26 7-5-8 19-23
11 ΑΕΚ Ερμιονίδας 19 23 6-5-8 31-30
12 ΠΑΟ Λουτρακίου 20 23 5-8-7 23-27
13 Δήλεσι 20 18 4-6-10 15-29
14 Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 19 17 4-5-10 13-26
15 Αστέρας Δρεπάνου 19 16 4-4-11 21-41
16 Πέλοπας Κιάτου 20 15 3-6-11 19-36
17 Παναρκαδικός 20 13 3-4-13 14-41

ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

20/02
15:00
Θήβα-Δάφνη Ερυθρών
20/02
15:00
ΛΟΥΚΙΣΙΑ-Δήλεσι
20/02
15:00
Παναργειακός-ΑΕΚ Ερμιονίδας
20/02
15:00
Ενωση Μιδέας-Αστέρας Δρεπάνου
20/02
15:00
Πόρος-Αστέρας Μαγούλας
20/02
15:00
Βρασιές-Παναρκαδικός
20/02
15:00
Αίας Παραλίας Ασπροπύργου-ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ
20/02
15:00
ΠΑΟ Λουτρακίου-Πέλοπας Κιάτου