ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ 3-0: Σκοράρει και στον ...ύπνο του ο Γκιόσι

8 Φεβρουαρίου 2020, 19:05
Ο νεαρός φορ πέτυχε χατ τρικ.

Ακόμη και στον ...ύπνο του σκοράρει ο Λοενάρντο Γκιόσι της Προποντίδας, ο οποίος είναι ο πρώτος σκόρερ όλων των φετινών πρωταθλημάτων της Εύβοιας.

Σήμερα στο Πάρκο του Λαού η Προποντίδα υποδέχτηκε το Ληλάντιο και ο Γκιόσι δεν έκανε καμία έκπτωση, πετυχαίνοντας χατ τρικ.

Το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ, αλλά ο Γκιόσι ανέλαβε δράση με την έναρξη του β' ημιχρόνου.

Στο 46' έκανε το 1-0 και στο 55' η "Μπάρτσα" κέρδισε πέναλτι.

Το εκτέλεσε εύστοχα ο Γκιόσι και έγραψε το 2-0.

Ομως, το καλύτερο γκολ ήταν το τρίτο, όταν στο 69' με εκπληκτικό ψαλιδάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μέσα σε αποθέωση για το 3-0.

Λίγο αργότερα το Ληλάντιο κέρδισε πέναλτι και είχε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ, όμως, ο Κουλοχέρης σούταρε στο δοκάρι, στη συνέχεια η μπάλα έσκασε στη γραμμή και έτσι το 3-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Διαιτησία: Φώτης, Σιμιτζής-Πασχαλίδης.

ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ (Π. Σκόνδρας): Κουσκούτης, Αναγνώστου, Χρυσοστάλης (75' Σιμιτζής), Μωραΐτης (85' Παπακωνσταντίνου), Κουτσαυλής, Σταθόπουλος, Στούπας (85' Φατούσης), Σούλκα, Γκιόσι, Πάλλης, Σαχίνης (65' Αθανασίου).

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ: Καρύμπας, Ματσούκας, Εντόι, Μακ Κόλλιας, Ρωμανός (60' Γίγας), Μαϊσογλου, Μπαρίτας (73' Γκούμας), Μόκο (60' Καπουρίτης), Καλέντζης, Νάνος (65' Κουλοχέρης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]