ΟΠΕΧ-ΚΟΥΚΑΚΙ 3-0: Στην αρχή ζορίστηκε, αλλά μετά δεν χαρίστηκε

13 Φεβρουαρίου 2020, 16:15
Η Σοφία Ιορδανίδου και τα κορίτσια της απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής.

Την 15η νίκη της σε 16 παιχνίδια πέτυχε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΟΠΕΧ που συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της στη 2η τοπική κατηγορία ΕΣΠΑΑΑ και έχει στόχο την άνοδο.

Το βράδυ της Τετάρτης (12/2) η Σοφία Ιορδανίδου (φωτό κάτω) και τα κορίτσια της, νίκησαν με 3-0 στο ΔΑΚ Χαλκίδας τον ΠΑΟ Κουκακίου και απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής, με ένα βαθμό διαφορά από τη 2η Βάρη που καταδιώκει τις Χαλκιδέες.

Στον αγώνα με το Κουκάκι ο ΟΠΕΧ στο πρώτο σετ ζορίστηκε (27-25), αλλά στη συνέχεια δεν χαρίστηκε και κατέκτησε εύκολα το 2ο και το 3ο σετ (25-14 και 25-12), για να φτάσει στο τελικό 3-0.

Επόμενο ματς την Τετάρτη 19/2 (ώρα 21:30) στην Αθήνα με τον ΑΟ Διονύσου.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 2-3: Ακολούθησαν την ...παραδοσιακή συνταγή και κέρδισαν για 4η φορά

[23/02/2020 - 22:55]

Πολύ καλό το ματς  - Ο Λάμτσε με γκολάρα έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του Βασιλικού ...περισσότερα

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 3-1: Ξεσκέπασε τις αρετές της και επανήλθε στις νίκες

[23/02/2020 - 22:00]

Μετά από τρία νικηφόρα αποτελέσματα έχασαν οι φιλοξενούμενοι ...περισσότερα

ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ 0-3: Ο Νίκος Ζαχαριάς ...πήρε τη δόξα του Σίμωση

[23/02/2020 - 20:30]

Πέτυχε δυο γκολ κι έγινε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Αλιβερίου ...περισσότερα

ΑΙΔΗΨΟΣ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 0-0: Δεν έβαλε γκολ, αλλά έφθασε τον επόμενο αντίπαλο

[23/02/2020 - 20:25]

Με τον Ολυμπο στο Γυμνό θα παίξουν την επόμενη αγωνιστική οι Βόρειοι   ...περισσότερα