ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 7-1: Ξέσπασαν μετά από δυο μήνες χωρίς νίκη στο βουνό

15 Φεβρουαρίου 2020, 19:05
Ο Χρήστος Ζουρμπουλής σκόραρε για πρώτη φορά

Στις 7 Δεκεμβρίου (2-0 τον Παντριαδικό) είχε σημειώσει την τελευταία του νίκη στο Γυμνό ο Ολυμπος και σήμερα ξέσπασε, σαρώνοντας με 7-1 τον ουραγό Ευβοϊκό, ενώ με το τρίποντο αυτό ανάσανε και βαθμολογικά.

Ο Ηλίας Αργύρης που είχε πετύχει γκολ και στο ματς με την Τριάδα, ήταν αυτός που έδωσε το έναυσμα ...για πολλά γκολ, μόλις στο 6ο λεπτό, κάνοντας το 1-0.

Ακολούθησε στο 20' το 2-0 με τον Χρήστο Ζουρμπουλή (φωτό) να σκοράρει για πρώτη φορά με τη φανέλα του Ολυμπου, ενώ ο ίδιος (σ.σ. Ζουρμπουλής) δυο λεπτά μετά διπλασίασε τα δικά του γκολ, κάνοντας το 3-0.

Στο 39' σε διώξιμο του Σακκή, η μπάλα έφθασε στον Ανδρέα Παρίση που δεν δυσκολεύτηκε να μειώσει σε 3-1, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Ο πρώτος σκόρερ και κάπτεν του Ολύμπου Δημήτρης Ντούρμας έκανε το 4-1 στο 62', φθάνοντας ο ίδιος τα 8 γκολ συνολικά στο πρωτάθλημα.

Στο 75' ο Σταματούκος πέρασε και τον τερματοφύλακα, γράφοντας το 5-1 και για να γίνει πιο ευρεία η νίκη ανέλαβε ο Αντώνης Κοτρογιάννης.

Μπήκε αλλαγή στο 75', αρκετά ορεξάτος και σημείωσε δυο γκολ, στο 83' και στο 87', το δεύτερο σαν σε ...προπόνηση, περνώντας κι αυτός τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Διαιτησία: Ντούρας, Παπαθανασίου Δ.-Βελέντζας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Παναγιώτης Κοντογιάννης): Κηρόπουλος, Μπαρώτας, Σακκής, Κολιόπουλος, Αυλωνίτης, Ηλ. Αργύρης (83′ Κοκονός), Δ. Ντούρμας, Τσουμάνης (72′ Ρουμπής), Χρ. Ζουρμπουλής, Τρεγκάι (65′ Σπ. Αργύρης), Σταματούκος (75′ Κοτρογιάννης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Γρηγόρης Μάλλιαρης): Τσάβαρης, Εμανουέλ, Τόγκος, Χρήστου (46′ Κ. Ντούρμας), Λ. Μαραγκός, Π. Μαραγκός, Λύκος, Μπαρίτας, Ανδρ. Παρίσης, Μακρής (68′ Λάμπρου), Τζάνος.

Β' ΕΠΣΕ (2ος όμιλος): Η Κάρυστος έχει άμυνα μπετόν εντός και εκτός

[06/04/2020 - 15:55]