ΑΥΛΙΔΑ-ΣΚΥΡΟΣ 0-2: Το αλογάκι ...δεν χαμπαριάζει

15 Φεβρουαρίου 2020, 20:25
Οι νησιώτες συνεχίζουν να κάνουν ζημιές...

Με νίκη πέρασε από το Βαθύ η ομάδα της Σκύρου που κέρδισε 2-0 την Αυλίδα και συνεχίζει να ...κάνει ζημιές σε ομάδες που χρειάζονται βαθμούς.

Πριν λίγο καιρό στην ίδια περιοχή απέσπασε ισοπαλία (3-3) από τον διεκδικητή της ανόδου Απόλλωνα Παραλίας. Μετά έσβησε τις ελπίδες από το Μιαούλη κερδίζοντας 2-1 στα Φύλλα και σήμερα, το ...αλογάκι ήταν σούζα δείχνοντας ότι δεν χαμπαριάζει τίποτα...

Η γηπεδούχος Αυλίδα έπαιξε καλά στο πρώτο ημίχρονο, έγινε επικίνδυνη κάποιες φορές, αλλά γκολ δεν έβαλε, κάτι που έκανε με την έναρξη του β' ημιχρόνου η Σκύρος, η οποία σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με οργανωμένη την άμυνά της, γινόταν επικίνδυνη στην κόντρα επίθεση.

Στο 48', λοιπόν, ο Τσιούτσιος έκανε το 0-1 και στη συνέχεια προσπάθησαν πάλι οι γηπεδούχοι, αλλά δεν ολοκλήρωναν τις προσπάθειες τους, ώσπου στο 80' σε εκτέλεση κόρνερ από τη Σκύρο ο αρχηγός της Αυλίδας Γιάννης Βάθης, στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του (αυτογκόλ).

Ετσι, ήρθε η 5η εκτός έδρας νίκη για την ομάδα της Σκύρου, ενώ η Αυλίδα εδώ και 12 αγωνιστικές δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Τσιφλάκος-Σιμιτζής.

ΑΟ ΑΥΛΙΔΑ (Γιώργος Θάνος): Κικίδης, Bumbac (46′ Ζαζάς), Θαν. Μελ. Τζεμπελίκος, Βάθης, Χοτζάλλι (83′ Βοϊλάκης), Μπαλωμένος (75′ Ντούρμας), Τσουπεής, Θάνος, Παπαρούνης, Θαν. Αναστ. Τζεμπελίκος, Βισβίνης (46′ Ντασιώτης).

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ: Καραμπίνης, Ιω. Μανωλάκης, Χιώτης, Τράκος, Ξανθούλης (77′ Ζαχαριάς), Κουτσοκέρας, Τσιούτσιος (89′ Μπαλασός), Δαλακλίδης (86′ Θ. Γιαλός), Λιακόπουλος, Λύκος, Τσερνάκης (72′ Παυλίδης).

Β' ΕΠΣΕ (2ος όμιλος): Η Κάρυστος έχει άμυνα μπετόν εντός και εκτός

[06/04/2020 - 15:55]