ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 1-1: Ο Καρακάξης απάντησε στο γκολ του Νεσίμι

16 Φεβρουαρίου 2020, 21:15
Πολύ καλή εμφάνιση των γηπεδούχων - Με δέκα παίκτες έμειναν και οι δύο ομάδες.

Σκούρα τα βρήκε ο πρωτοπόρος Αρτεμισιακός στην έδρα του Βατώντα κόντρα στον νεανικό Αστέρα και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας με ένα γκολ του Καρακάξη στο β' ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Βατώντας ήταν πολύ καλός και άνοιξε το σκορ στο 20' με γκολ του Νεσίμι (φωτό), που επανήλθε στην ομάδα το Γενάρη (είχε πάει στον Παντριαδικό).

Στο 38' οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν να μείνουν στον αγωνιστικό χώρο με αριθμητικό μειονέκτημα, λόγω αποβολής του Σεϊτη.

Το παιχνίδι πάντως, ήταν αμφίρροπο με την μπάλα να ...ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές. Από τη μία ο Αρτεμισιακός, που φαίνεται να έχει κλειδώσει την προαγωγή στην Α' ΕΠΣΕ και από την άλλη ο Βατώντας, που κάνει φέτος μια μεγάλη προσπάθεια με νέα παιδιά.

Στο 70' με δέκα παίκτες έμεινε και ο Αρτεμισιακός, με τον Πρέντι να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα.

Παρόλ' αυτά στο 75' ο Αρτεμισιακός κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, με τον Νίκο Καρακάξη να σκοράρει, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Διαιτησία: Ντούρας, Πασχαλίδης-Ιω. Ντόβολης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Λύκος/Μεθενίτης): Γαλάνης, Α. Κατόλης (75′ Μπαζιώτης), Κεχαγιάς, Ι. Μπίτζος, Ι. Κατόλης, Σ. Μπίτζος, Λαλάκος (81′ Βούλγαρης), Σεΐτης, Μεϊμέτης (58′ Κ. Μπασινάς), Νεσίμι, Σαρρής (45′ Μάτιας).

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Κρυσταλόγιαννης (46′ Χ. Ανέστης, 53′ Κ. Δημουλάκης), Πρέντι, Κ. Σαντής, Β. Ανέστης, Β. Δημουλάκης, Στραφιώτης, Φατσής, Ε. Ευσταθίου (65′ Μεταξιώτης), Ν. Καρακάξης, Αγγελόπουλος.

ΕΠΙΔΟΜΑ 800 ΕΥΡΩ: Ισχύει και για τα αθλητικά σωματεία

[03/04/2020 - 16:45]