ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 2-1: Τρίποντο ...Λαμπρό

22 Φεβρουαρίου 2020, 18:30
Στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη ο Λάμπρος Καρλατήρας

Τρίποντο ...λαμπρό πήρε ο Αμαρυνθιακός με σκόρερ στις καθυστερήσεις τον Λάμπρο Καρλατήρα, στη μάχη που δίνει για τη σωτηρία του, κερδίζοντας με 2-1 στο γήπεδο Γυμνού τον ΑΠΚΟ Δροσιάς.

Ο "άστεγος" Αμαρυνθιακός παίζοντας για άλλη μια φορά στο γήπεδο Γυμνού κατάφερε να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις απέναντι σε μια δυνατή ομάδα όπως είναι η Δροσιά, παίζοντας με πάθος μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Μετά από τρεις αγωνιστικές χωρίς να έχει δει δίχτυα ο Αμαρυνθιακός (0-0 με Ερέτρια και Αυλωνάρι και 0-1 στο Αλιβέρι με Ταμυναϊκό), σκόραρε πολύ γρήγορα, στο 10', με ένα θαυμάσιο σουτ του Γιάννη Αποστόλου που ήρθε στις μεταγραφές του Γενάρη από τον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου και σήμερα έκανε τη δεύτερη συμμετοχή του με τους "ροζομπλού".

Το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι το 62', που ο Νίκος Μαστροκώστας έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ κι έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Σακκή, γράφοντας το 1-1 για τους φιλοξενούμενους, σημειώνοντας ο ίδιος το 12ο γκολ με τον ΑΠΚΟ.

Το ματς συνεχίστηκε με νευρικότητα, αλλά στο 92' ο Λάμπρος Καρλατήρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αραβανή μέσα σε αποθέωση, πανηγυρίζοντας ο ίδιος έξαλλα το γκολ της νίκης, αλλά και το πρώτο του προσωπικό γκολ στο πρωτάθλημα με τον Αμαρυνθιακό κόντρα, μάλιστα, στην προηγούμενη ομάδα του.

Διαιτησία: Φώτης, Ιωάννου-Χαρ. Αντωνίου.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Γ. Κρόκος): Σακκής, Σεφερλής, Νάτσης, Λ. Καρλατήρας, Ξουρής, Σελ. Μυρτέζα (95' μεταξάς), Ζανιος, Αποστόλου (86' Α. Αργύρης), Τόρα, Αλεξίου (79' Κιμουλιάτης), Αντ. Μυρτέζα.

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ (Ντρ. Κνέζεβιτς): Αραβανής, Αλλκο, Τζέμος (62' Σεϊντάρας), Γκρινιάρης, Κνέζεβιτς, Ζαχαριάς, Μαστροκώστας, Τσομπάνης (82' Προβής), Χ. Ελευθερίου, Βαρσαμάς, Πάνου (62' Τζαφέρος).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]