ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΑΙΔΗΨΟΣ 3-0: Δώρο στον προπονητή και ...με υγειονομικό πρωτόκολλο

20 Σεπτεμβρίου 2020, 20:25
Στο β' ημίχρονο η νικήτρια ήταν εξαιρετική

Με εξαιρετική απόδοση, ιδιαίτερα στο β' ημίχρονο και τυπικότατη η διοίκηση της ομάδας στο υγειονομικό πρωτόκολλο που έχει ζητηθεί από τη ΓΓΑ, η Σκεπαστή κέρδισε 3-0 την Αιδηψό και εξασφάλισε δίκαια την πρόκρισή της στους "16" του Κυπέλλου.

Οι παίκτες της νικήτριας έκαναν το καλύτερο δώρο και στον εορτάζοντα σήμερα προπονητή τους, Στάθη Κατσικογάννη.

Σε ένα γήπεδο με κλειστές τις πόρτες και με λίστες -όπως επιβάλλει το πρωτόκολλο, λόγω του κορωνοϊού-, η Σκεπαστή έδειξε τη δυναμική της απέναντι στην Αιδηψό, με απόδοση κυριαρχίας στο β' 45λεπτο.

Η Αιδηψός πάλεψε , αλλά πριν τα μισά του ημιχρόνου έδειξε να κουράζεται.

Η Σκεπαστή νωρίς-νωρίς έδειξε ορεξάτη και πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο είχε κεφαλιά του Καρατζούδη στο δοκάρι.

Στο 31', όμως, βρήκε στόχο με το Μαυρούτσικο που σημάδεψε σωστά με το κεφάλι κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μ. Μπιμπάι, ο οποίος από φέτος θα υπερασπίζεται τα δίχτυα της Αιδηψού.

Μάλιστα ο πρωταθλητής με τον Ηρακλή Ψαχνών Μπιμπάι, απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζουζουλής, όταν το σκορ ήταν 1-0.

Στο β' ημίχρονο η απόδοση της Σκεπαστής ήταν ...χάρμα οφθαλμού και πέτυχε άλλα δυο γκολ. Στο 72' με προβολή του Τόλη Γεωργίου και στο 82' με πλασέ του Ζουζουλή.

Διαιτησία: Τουλούμης, Δάλλας-Πασχαλίδης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 (Στάθης Κατσικογιάννης): Αλατζάς, Ι. Θαν. Θαλασσινός, Ανδρέου (67' Αγιασοφίτης), Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός (78' Κανελλόπουλος), Μαυρούστικος, Ι. Βασ. Θαλασσινός, Καρατζούδης (46' Γεωργίου), Τηλιόπουλος, Ζουζουλής (83' Παναγιώτου).

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Θαν. Αναγνωστου): Μ. Μπμπάι, Β.-Α. Σαββόπουλος, Γάσπαρης (80' Καραγκούνης), Γιουκάι, Χ. Βασιλείου, Μανδέλος, Μακρής, Ν. Αναγνώστου (67' Α. Μπιμπάι), Φώτου (65' Αναστασιάδης), Ιντ. Μπιαμπάι, Μαργκεγκάι (80' Δ.-Α. Σαββόπουλος).

ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-5 (ΚΥΠΕΛΛΟ): Καλή πρόβα ενόψει ...Αταλάντης

[21/10/2020 - 19:25]

Πέρασε στους "16" ο ροπαλοφόρος και την Κυριακή έχει Γ' Εθνική. Τέσσερα από τα έξι γκολ σημειώθηκαν με πέναλτι! ...περισσότερα