Αθλητικά

Το πρόγραμμα των Αβαντίδων στην Α' Εθνική

Το πρόγραμμα των Αβαντίδων στην Α' Εθνική
16 Οκτωβρίου 2020, 09:10
Πρεμιέρα με Ολυμπιάδα Υμηττού

Πραγματοποιήθηκε  χθες στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδή, η κλήρωση των γυναικείων πρωταθλημάτων στο ποδόσφαιρο.

Η ομάδα της Χαλκίδας "Αβαντες" αγωνίζεται στην Α' Εθνική, η οποία τη νέα σεζόν θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους των 11 ομάδων.

Οπως έχει προκηρυχθεί, πρωταθλήτρια θα αναδειχθεί μετά από αγώνες κατάταξης μεταξύ των δυο πρώτων ομάδων των δυο ομίλων, ενώ θα υποβιβαστούν τα τέσσερα τελευταία σωματεία από κάθε όμιλο (σύνολο 8).

Οι Αβαντίδες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα υποδεχθούν στη Χαλκίδα την 1-11-2020 την Ολυμπιάδα Υμηττού, μια ομάδα με την οποία τελευταία φορά συναντήθηκαν για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής τον Φεβρουάριο του 2019.

Στη συνέχεια θ' ακολουθήσουν δυο ματς εκτός έδρας και την 4η αγωνιστική θα φιλοξενήσουν τον Οδυσσέα Γλυφάδας, από τον οποίο η ομάδα της Χαλκίδας έχει φέρει για τη νέα σεζόν τρεις παίκτριες (Αλεξάκη, Ντζάνη, Λάππα) και τις προπονήτριές του (Κατσαΐτη και Φώτη).

Δείτε όλο το πρόγραμμα του νέου πρωταθλήματος Α' Εθνικής Γυναικών 2020-2021 για τον Α' όμιλο:

* Η φωτό είναι από το Fb της ομάδας των Αβαντίδων.

 

Α' ΓΥΡΟΣ

1η Αγωνιστική - 1-11-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΟΦΗ ΡΕΠΟ
2η Αγωνιστική - 8-11-2020
ΟΦΗ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΡΕΠΟ
3η Αγωνιστική - 15-11-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΟΦΗ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΡΕΠΟ
4η Αγωνιστική - 22-11-2020
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΦΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΡΕΠΟ
5η Αγωνιστική - 6-12-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΟΦΗ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΡΕΠΟ
6η Αγωνιστική - 13-12-2020
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΟΦΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΡΕΠΟ
7η Αγωνιστική - 20-12-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΟΦΗ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΡΕΠΟ
8η Αγωνιστική - 10-1-2020
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΟΦΗ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΡΕΠΟ
9η Αγωνιστική - 17-1-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΦΗ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΡΕΠΟ
10η Αγωνιστική - 24-1-2020
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΡΕΠΟ
11η Αγωνιστική - 7-2-2020
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΟΦΗ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΡΕΠΟ

 

Β' ΓΥΡΟΣ

12η Αγωνιστική - 14-2-2020
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΦΗ ΡΕΠΟ
13η Αγωνιστική - 21-2-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΦΗ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΡΕΠΟ
14η Αγωνιστική - 28-2-2020
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΟΦΗ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΡΕΠΟ
15η Αγωνιστική - 7-3-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΦΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΡΕΠΟ
16η Αγωνιστική - 21-3-2020
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΟΦΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΡΕΠΟ
17η Αγωνιστική - 28-3-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΟΦΗ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΡΕΠΟ
18η Αγωνιστική - 4-4-2020
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΟΦΗ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΡΕΠΟ
19η Αγωνιστική - 11-4-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΟΦΗ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΡΕΠΟ
20η Αγωνιστική - 18-4-2020
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΦΗ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΡΕΠΟ
21η Αγωνιστική - 9-5-2020
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ
ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
ΟΦΗ ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΡΕΠΟ
22η Αγωνιστική - 16-5-2020
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ
ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΟΦΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΡΕΠΟ

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 2-2: Κερδισμένος βγήκε ο ...Σταυρός

ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 2-2: Κερδισμένος βγήκε ο ...Σταυρός
Αθλητικά
[25/10/2020 - 20:51]

Αποβλήθηκε στο 74' ο Μαναρίτσας των φιλοξενούμενων. ...περισσότερα

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 7-0: Αλλαξε η ώρα, αλλά ...δεν άλλαξε συνήθεια

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 7-0: Αλλαξε η ώρα, αλλά ...δεν άλλαξε συνήθεια
Αθλητικά
[25/10/2020 - 19:20]

Για δεύτερη Κυριακή η ομάδα της νότιας Εύβοιας πέτυχε 7 γκολ. Αυτή τη φορά ...αφιερωμένα στον πρόεδρο της ομάδας για τα γενέθλιά του! ...περισσότερα