ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ-ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 3-0: Ο Καραντάκης υπέγραψε το τρίποντο

18 Οκτωβρίου 2020, 22:05
Ο επιθετικός των Λύκων είχε κέφια.

Κέφια είχε ο Παναγιώτης Καραντάκης και έβαλε φαρδιά-πλατιά την υπογραφή του στη νίκη (3-0) της Μακρυκάπας επί του Αρτεμισιακού.

Ο επιθετικός των Λύκων σημείωσε χατ τρικ και απέδειξε γιατί συγκαταλέγεται στους κορυφαίους σκόρερ της μεγάλης κατηγορίας της Εύβοιας.

Στο 36' η Μακρυκάπα κέρδισε πέναλτι και ο Καραντάκης το αξιοποίησε για το 1-0.

Μετά από τρία λεπτά (39') και πάλι ο Καραντάκης βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα (2-0) και προσέφερε στην ομάδα του ...μαξιλαράκι ασφαλείας.

Στο β' ημίχρονο ο Αρτεμισιακός δεν κατάφερε να αλλάξει τη ροή και τη μοίρα του αγώνα και στο 69' ο Καραντάκης βρήκε την ευκαιρία να γίνει ξεκάθαρα το πρόσωπο του ματς, πετυχαίνοντας χατ τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Η Μακρυκάπα έφτασε τις τρεις νίκες σε τέσσερα ματς και ακολουθεί τον ΑΟΧ στη βαθμολογία.

Ηταν πάντως, η πρώτη ...μη αγχωτική νίκη για την ομάδα του Βαγγέλη Ζέρβα, αφού τα δύο προηγούμενα τρίποντα ...ήρθαν στις καθυστερήσεις (με ΑΠΚΟ στη Δροσιά στην πρεμιέρα και με την Κάρυστο εντός έδρας).

Με τον Αρτεμισιακό αγωνίστηκε για πρώτη φορά ο 20χρονος Γιώργος Πετής που μεταγράφηκε από την Ιστιαία τις τελευταίες μέρες, όπως και ο 18χρονος Θανάσης Ψύλλος (μπήκε αλλαγή). Στην αρχική 11άδα ήταν για πρώτη φορά ο Γιάννης Κομποθανάσης, που ήρθε στην ομάδα από τα Ελληνικά πριν δυο βδομάδες κι έπαιξε για πρώτη φορά (σαν αλλαγή) στο ματς με το Αυλωνάρι.

Διαιτησία: Ντούρας, Καρβελάς-Ντόβολης.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ (Βαγγέλης Ζέρβας): Αναστασίου, Βουρδάνος (68′ Βαξεβάνης), Μπαλαμπάνης, Γκρινιάρης, Α. Πουρνής, Πασάι (85′ Καλπέρης), Γκίκας (85′ Ρουμπής), Λούρος, Καραντάκης, Κουτσαυλής (68′ Σμπρίνης), Γκέκας (78′ Βρεττός).

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ 2014 (Χρήστος Ανέστης): Παναγιωτόπουλος, Αλεξίου, Μεταξιώτης (83′ Ψύλλος), Κομποθανάσης (73′ Σφακιανός), Πετής, Γκογκομήτρος, Μουτουσίδης, Φατσής, Χατζηαθανασίου, Καρακάξης, Μπαλάνος (53′ Μάχος).

ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-5 (ΚΥΠΕΛΛΟ): Καλή πρόβα ενόψει ...Αταλάντης

[21/10/2020 - 19:25]

Πέρασε στους "16" ο ροπαλοφόρος και την Κυριακή έχει Γ' Εθνική. Τέσσερα από τα έξι γκολ σημειώθηκαν με πέναλτι! ...περισσότερα