ΛΟΥΚΙΣΙΑ-ΚΑΘΕΝΟΙ 6-3: O διαιτητής Γιάννης Κηρύκος ...έδειξε πάλι τη σέντρα 9 φορές!

21 Οκτωβρίου 2020, 20:38
Τέσσερα γκολ πέτυχε ο Αποστόλης Τσαλμάς

Πριν από ένα μήνα ακριβώς, στις 21 Σεπτεμβρίου, ο διαιτητής Γιάννης Κηρύκος διαιτήτευσε τον αγώνα κυπέλλου Νεοχώρι-Αυλωνάρι που έληξε με το χορταστικό σκορ (5-4). Σήμερα, έδειξε τη σέντρα πάλι 9 φορές (!)  στο εξ αναβολής ματς για το 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΕ, όπου τα Λουκίσια στο γήπεδό τους κέρδισαν με 6-3 την ομάδα των Καθενών.

Την προηγούμενη φορά είχε υποδείξει χωρίς ιδιαίτερες διαμαρτυρίες 5 πέναλτι, αλλά αυτή τη φορά όλα τα γκολ σημειώθηκαν ...χωρίς να στηθεί η μπάλα, με τους φιλοξενούμενους μάλιστα να βάζουν δύσκολα στους "πορτοκαλί", αφού προηγήθηκαν με 2-1.

Το ημίχρονο τέλειωσε 2-2, αλλά στην επανάληψη τα Λουκίσια ...πήραν φόρα έχοντας πρωταγωνιστή τον Αποστόλη Τσαλμά. Ο 31χρονος επιθετικός, που είχε πάει στη Γερμανία (αγωνιζόταν στην Bloue Vice Hellas) και επιστρέφοντας στην Ελλάδα συμφώνησε με τα Λουκίσια, πέτυχε σήμερα τέσσερα γκολ.

Ανοιξε το σκορ (1-0) στο 6' και συνέχισε στο δεύτερο μέρος, ξαναδίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του στο 47' (3-2) και αυξάνοντας το σκορ στη συνέχεια με γκολ που πέτυχε στο 55' (4-2) και στο 80' (6-2).

Το 2-2 για τα Λουκίσια είχε κάνει στο 34' ο Ισσαλάρι, ενώ γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε και ο Χρήστος Τζαφέρης κάνοντας το 5-2 στο 79'.

Οι Καθενοί που παρουσιάστηκαν αρκετά καλοί στα πρώτα 45 λεπτά πέτυχαν το 1-1 με τον Τάσο Καρκαλή στο 15' και πήραν κεφάλι στο σκορ (1-2) με γκολ του Χρήστου Κούκουρα στο 25'. Ο πιτσιρικάς (15 ετών) Θανάσης Σκριβάνος έκλεισε το σκορ (6-3) στο 88'.

Διαιτησία: Κηρύκος, Κελεπούρης-Γεωργαράς.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Νίκος Ευσταθίου): Αραβανής, Ραφ. Μπουλούκος (61′ Τζέμος), Πόγκας (65′ Κωνσταντόπουλος), Χρ.-Κ. Μπουλούκος, Σίμος (65′ Πατρινός), Δέδες, Μακρής (21′ Ισαλλάρι), Αρκάς, Αρβανίτης, Τσαλμάς, Τζαφέρης.

ΑΕ ΚΑΘΕΝΩΝ (Γιώργος Ζώγας): Κοροβέσης, Λύρας, Αντ. Καρκαλής, Αναστ. Καρκαλής, Τσώκος (56′ Φεϊζόλη), Παπακυριακού, Σπανός (72′ Ν. Καρκαλής), Νικολακόπουλος (61′ Καμαριώτης), Σολογιάννης, Κούκουρας, Σκριβάνος.

ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑΣ: Η ΑΕΚ δεν είχε πλάνο - Ο ΠΑΟΚ πληρώθηκε με το ίδιο νόμισμα - Ο Μαραντόνα σήκωσε στις πλάτες του μια χώρα

[27/11/2020 - 01:00]

Ο έμπειρος φορ του Ταμυναϊκού σχολιάζει στο egnomi.gr τις ήττες της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ στο Europa League, καθώς και την απώλεια του Ντιέγκο Μαραντόνα. ...περισσότερα

ΣΑΚΗΣ ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ: Ο Ολυμπιακός δεν δικαιούταν κάτι κόντρα στη Σίτι - Ο Μαραντόνα σηματοδότησε μια ολόκληρη εποχή

[25/11/2020 - 22:30]

Ο προπονητής του Ηρακλή Ψαχνών σχολίασε στο egnomi.gr την ήττα των ερυθρόλευκων και την είδηση του θανάτου του Μαραντόνα. ...περισσότερα

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΘΡΗΝΟΣ: Πέθανε ο Ντιέγκο Μαραντόνα (VIDEO)

[25/11/2020 - 18:28]

Ο -για πολλούς- κορυφαίος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών έφυγε από τη ζωή. ...περισσότερα