ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ ΠΑΝΤΕΙΧΙ 2-0: Τα ...έκαναν όλα Μουτουσίδης και Χατζηαθανασίου

25 Οκτωβρίου 2020, 20:00
Δημιουργοί και σκόρερ οι δυο παίκτες των νικητών

Ιδανικό δίδυμο έχουν γίνει στον Αρτεμισιακό οι δυο επιθετικοί παίκτες που αποκτήθηκαν το καλοκαίρι από τους βόρειους. Με πρωταγωνιστές και στα δυο γκολ τον Μουτουσίδη με τον Χατζηαθανασίου ο Αρτεμισιακός νίκησε 2-0 το Καλοχώρι/Παντείχι.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησαν στο ματς και στην τελευταία, παίρνοντας ένα πολύτιμο τρίποντο από μια ομάδα που προσπάθησε αρκετά.

Στο 13' έγινε το 1-0. Μετά από ωραία προσπάθεια του Χατζηαθανασίου, η μπάλα έφθασε στον Μουτουσίδη κι αυτός άνοιξε το σκορ σημειώνοντας το 5ο του γκολ με τον Αρτεμισιακό.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καρακάξης έδωσε την μπάλα στο Μουτουσίδη κι αυτός ιδανικά την πέρασε στον Χατζηαθανασίου, o οποίος  μόνος απέναντι στον Μίχο τον πλάσαρε υποδειγματικά γράφοντας το τελικό 2-0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο καλές φάσεις να σκοράρουν με τον Περικλή Σαμαρτζή και τον Γιάννη Αποστόλου σε εκτέλεση φάουλ. Και στις δυο περιπτώσεις αντέδρασε εξαιρετικά ο τερματοφύλακας του Αρτεμισιακού Παναγιωτόπουλος.

Αλλά και οι γηπεδούχοι απείλησαν την εστία του Μίχου, ο οποίος στο β' ημίχρονο, τουλάχιστον σε τρεις περιπτώσεις (όλες απέναντι στον Μουτουσίδη) κατάφερε και απομάκρυνε τον κίνδυνο, ενώ σε άλλες δυο φάσεις ο Βλάχος απέκρουσε σαν από μηχανής θεός πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος.

Διαιτησια: Πόγκας, Κωνστάντιος-Αλεξίου.

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ: Παναγιωτόπουλος, Αλεξίου (95′ Μηνάς), Μεταξιώτης, Πετής, Χ. Ανέστης (30′ λ.τ. Σταματάκης), Γκογκομήτρος, Ν. Στραφιώτης, Φατσής, Χατζηαθανασίου, Ν. Καρακάξης, Μουτουσίδης.

ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ (Κώστας Σταματίου): Μίχος, Χατζηαντωνάκης (88′ Γκιζάνης), Χασανλάρι, Κονόμι (46′ Ν. Ζιζόλλι), Βλάχος, Σαμαρτζής, Σιγανός (80′ Κ. Καραμπάς), Αποστόλου (88′ Α. Σταματίου), Σαμπάνης (60′ Τρίκκας), Ζαχαριάδης, Μήτρου.

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΚΟΥΤΣΟΥΦΛΑΚΗΣ: Νευρικός και με προβλήματα στην άμυνα ο ΠΑΟΚ, υπέστη ...χαζή ήττα

[04/12/2020 - 01:00]

Ο Προκοπιανός παλαίμαχος άσος της Δόξας, του ΑΟ Χαλκίς και του Λήλα σχολιάζει στο egnomi.gr την ήττα-αποκλεισμό του Δικεφάλου του Βορρά από την Ομόνοια - Τι λέει για Γκαρσία και Τζόλη. ...περισσότερα

ΙΣΤΙΑΙΑ: Έπαιξε άμυνα, ακολούθησε τις οδηγίες ...και έβαλε γκολ στον κορωνοϊό

[03/12/2020 - 08:48]

Ευχάριστα τα νέα για τα μέλη της ομάδας που είχαν βρεθεί θετικά στον ιό - Ανακοίνωση εξέδωσε η διοίκηση του συλλόγου της Β. Εύβοιας.  ...περισσότερα

ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ: Φτηνή ήττα του Ολυμπιακού στο Βελοντρόμ - Βαθιά υπόκλιση στον Μαραντόνα

[02/12/2020 - 10:23]

Ο Χαλκιδέος προπονητής σχολιάζει στο egnomi.gr την ήττα με 2-1 του Ολυμπιακού από τη Μαρσέιγ και μιλάει για τον ...αντίπαλό του, Ντιέγκο Μαραντόνα. ...περισσότερα