ΟΠΕΧ-ΒΑΡΗ 2-3: Εντός έδρας ήττα στο τάι μπρέικ

27 Οκτωβρίου 2020, 11:35
Η νεανική γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Χαλκίδας πήρε έναν βαθμό.

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΠΑΑΑ γνώρισε η νεανική γυναικεία ομάδα του βόλεϊ του ΟΠΕΧ που έχασε με 3-2 σετ από την ομάδα της Βάρης στο ΔΑΚ Χαλκίδας.

Στους δύο πρώτους αγώνες του πρωταθλήματος, ο ΟΠΕΧ είχε νικήσει ισάριθμες φορές στο τάι μπρέικ, ενώ η Βάρη είχε χάσει στο τέι μπρέικ.

Το τρίτο (και μεταξύ τους αυτή τη φορά) ματς οδηγήθηκε ξανά στο τάι μπρέικ(!), αλλά φαίνεται ότι ήταν η σειρά της Βάρης να χαμογελάσει.

Ομως και τα κορίτσια του ΟΠΕΧ, παρότι δεν βρέθηκαν στην καλύτερή τους μέρα κατάφεραν να πάρουν έναν βαθμό.

Ο ΟΠΕΧ έχασε το πρώτο σετ, αλλά έβγαλε αντίδραση και κέρδισε το 2ο σετ.

Στο τρίτο σετ, ο ΟΠΕΧ βρέθηκε να χάνει μέχρι και 10-22. Με αντεπίθεση διαρκείας μείωσε σε 18-23, αλλά το σετ χάθηκε.

Στο 4ο σετ οι Χαλκιδέες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, βοήθησαν και οι αλλαγές της προπονήτριας Σοφίας Ιορδανίδου και ο ΟΠΕΧ ισοφάρισε σε 2-2.

Τελικά, το τάι μπρέικ το κέρδισε η ομάδα με τα λιγότερα λάθη και αυτή ήταν η Βάρη.

Τα σετ: 21-25, 25-18, 19-25, 25-17, 11-15.

Ο.ΠΕ.Χ: Ιορδανίδου, Μπέτσα, Κορρέ, Μπίσκα, Παπαγεωργίου, Χριστοδούλου (Καραντώνια λ., Ράζου λ., Καρυστινού, Μιχαλιά, Καραβά, Δέδε).