Ο Αντώνης Πριόνας στα κάγκελα

18 Ιανουαρίου 2021, 13:23
Πριν από 10 χρόνια στον αγώνα του Ηρακλή Ψαχνών με το Βύζα Μεγάρων

Γιόρταζε χθες ο Αντώνης Πριόνας και θυμηθήκαμε τη μοναδική, ίσως, φορά που αποβλήθηκε από τον πάγκο σαν προπονητής και ανέβηκε στα κάγκελα για να δίνει οδηγίες.

Ηταν πριν 10 χρόνια ακριβώς (12-1-2011) που οδηγούσε τον Ηρακλή Ψαχνών στη Football League και στον αγώνα με το Βύζα Μεγάρων στα Ψαχνά, ο διαιτητής του έδειξε την έξοδο από τον αγωνιστικό χώρο.

Ο Ψαχνιώτης πρώην ομοσπονδιακός προπονητής, είχε αποβληθεί 10 λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου κι ενώ η ομάδα του είχε ανατρέψει το 0-1, με το οποίο είχαν προηγηθεί οι φιλοξενούμενοι από γκολ που πέτυχε ο Δημήτρης Αρναούτης στο 25' του αγώνα.

Ο Ηρακλής ...είχε πάρει ανάποδες μετά το γκολ του Βύζα και ανέτρεψε την κατάσταση με γκολ που πέτυχαν στο β' ημίχρονο, και κάτω από συνεχή βροχή, ο Βαγγέλης Ντελέκος (ανήκει και τώρα στον ΗΡΑ) με εκτέλεση φάουλ και ο Μάριος Σέγκος, ο οποίος λίγο νωρίτερα είχε χάσει και πέναλτι (απέκρουσε ο τερματοφύλακας Νίκος Σταυριανός που έγινε αργότερα ...Χαλκιδέος κι έπαιξε και στον ΑΟΧ.

Είχαν αγωνιστεί με το νικητή οι: Μιχελής, Ζουλιώτης, Μπαλαμπάνης, Καλλιμάνης, Ρεπετσάς, Ματσός (89' Σ. Μεθενίτης), Βαγγελή, Ντελέκος, Σκριβάνος (46' Ανέστης), Φαρούκ (80' Παπαϊωάννου), Σέγκος.

Oι φίλοι του Ηρακλή με τις ομπρέλες στη λήξη του αγώνα πανηγυρίζουν για την ανατροπή και τη νίκη της ομάδας τους.

Δυο παίκτες που έπαιξαν με τον Ηρακλή στον παραπάνω αγώνα. Ο Παναγιώτης Σκριβάνος (πάνω) που έφυγε από τα Ψαχνά το καλοκαίρι και μετακόμισε στην Αρτάκη και ο Θανάσης Ρεπετσάς (γιορτάζει σήμερα) που έχει επιστρέψει στα Ψαχνά και ανήκει στο ρόστερ του ΗΡΑ τα τελευταία τρία χρόνια.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΑΡΤΑΚΗ-ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ: Λουκέτο ξανά στις προπονήσεις (VIDEO)

[03/03/2021 - 20:07]

Το ανακοίνωσε ο υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας Νίκος Χαρδαλιάς. Αναμένεται η ΚΥΑ. ...περισσότερα

ΜΑΡΙΑ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ: Να αποδείξουμε ότι μπορούμε να πάμε τις Αβαντίδες ψηλά (VIDEO)

[02/03/2021 - 13:50]

Δηλώσεις της Λαρισαίας φορ της ομάδας της Χαλκίδας στην κάμερα του egnomi.gr. ...περισσότερα