Αθλητικά

SUPER LEAGUE 2: Η τελική βαθμολογία και η συνέχεια σε play-off και play-out

SUPER LEAGUE 2: Η τελική βαθμολογία και η συνέχεια σε play-off και play-out
21 Απριλίου 2021, 22:00
To πρόγραμμα των αγώνων

Ολοκληρώθηκε η Α' φάση του πρωταθλήματος της Super League 2 και σειρά έχουν τα play-off και τα play-out, όπου θα αναδειχθούν:

- Από τους 6 πρώτους της βαθμολογίας, η ομάδα που θα ανεβεί απ' ευθείας στην παραπάνω κατηγορία και η δεύτερη που θα διεκδικήσει την άνοδο σε μπαράζ.

- Από τις υπόλοιπες 6 ομάδες, οι δύο που θα πάρουν την άγουσα για την παρακάτω κατηγορία.

Στα play-off θα συμμετάσχουν   Ιωνικός, Λεβαδειακός, Ξάνθη, Εργοτέλης, Χανιά, Διαγόρας και μετά από 5 αγώνες που θα δώσουν (μονοί μεταξύ τους), ο πρώτος θα ανέβει στη μεγάλη κατηγορία και ο 2ος θα δώσει διπλό μπαράζ με τον 13ο της Super League 1. 
 
Στα play out θα γίνουν επίσης 5 αγώνες (μονοί μεταξύ τους). Θα συμμετάσχουν ΟΦ Ιεράπετρας, ΑΕ Καραϊσκάκης, Δόξα Δράμας, Τρίκαλα, Απόλλων Λάρισας και Παναχαϊκή. Θα υποβιβαστούν οι 2 τελευταίοι.
 
Η βαθμολογία της Κανονικής Περιόδου των ομάδων για τα PLAY OFF
 
1 ΙΩΝΙΚΟΣ 47
2 ΞΑΝΘΗ 41
3 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 41
4 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 36
5 ΧΑΝΙΑ 35
6 ΔΙΑΓΟΡΑΣ 30

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OFF

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/04)

Ιωνικός - Λεβαδειακός

Ξάνθη- Χανιά

Εργοτέλης - Διαγόρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05)

Χανιά - Ιωνικός

Διαγόρας - Ξάνθη

Λεβαδειακός - Εργοτέλης

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05)

Ιωνικός - Ξάνθη

Λεβαδειακός - Διαγόρας

Εργοτέλης - Χανιά

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05)

Διαγόρας - Ιωνικός

Ξάνθη - Εργοτέλης

Λεβαδειακός - Χανιά

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/05)

Ιωνικός - Εργοτέλης

Ξάνθη - Λεβαδειακός

Χανιά – Διαγόρας

 

Η βαθμολογία της Κανονικής Περιόδου των ομάδων για τα PLAY OUT

1 (7)  ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 29
2 (8)  ΤΡΙΚΑΛΑ 24
3 (9)  ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 24
4 (10)  ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 21
5 (11)  ΑΕ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ 16
6 (12)  Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 13

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ PLAY OUT

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/04)

Παναχαϊκή - Απόλλων Λάρισας

Τρίκαλα - Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας - ΟΦ Ιεράπετρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05)

Καραϊσκάκης - Παναχαϊκή

ΟΦ Ιεράπετρας - Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09/05)

Παναχαϊκή - Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας - ΟΦ Ιεράπετρας

Δόξα Δράμας - Καραϊσκάκης

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/05)

ΟΦ Ιεράπετρας - Παναχαϊκή

Τρίκαλα - Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/05)

Παναχαϊκή - Δόξα Δράμας

Τρίκαλα - Απόλλων Λάρισας

Καραϊσκάκης - ΟΦ Ιεράπετρας

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ: Τον Ιουνίο ο αγώνας με τη Γλυφάδα που είχε αναβληθεί

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ: Τον Ιουνίο ο αγώνας με τη Γλυφάδα που είχε αναβληθεί
Αθλητικά
[15/05/2021 - 12:07]

Ανακοινώθηκε τo πρόγραμμα των υπόλοιπων αγωνιστικών ...περισσότερα

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ
Αθλητικά
[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών
Αθλητικά
[14/05/2021 - 14:00]

Οι θέσεις που πήραν οι αθλητές και οι αθλήτριές του ...περισσότερα