Αθλητικά

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ16: Οι αθλητές και αθλήτριες που προκρίθηκαν από την ΕΑΣ Στ. Ελλάδας και Εύβοιας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ16: Οι αθλητές και αθλήτριες που προκρίθηκαν από την ΕΑΣ Στ. Ελλάδας και Εύβοιας
20 Ιουνίου 2021, 09:55
Υπό αίρεση η συμμετοχή 7 αθλητών που ανήκουν σε συλλόγους που δεν έχουν την Ειδική Αθλητική Αναγνώριση

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 είναι η επόμενη διοργάνωση στίβου που θα κεντρίσει το ενδιαφέρον στο χώρο.

Φέτος θα διεξαχθεί σε 5 ομίλους και για τους αθλητές-αθλήτριες της ΕΑΣ Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας θα γίνει στον Αγιο Κοσμά από στις 28 και 29 Ιουνίου

Ο ΣΕΓΑΣ έκανε την επεξεργασία των αποτελεσμάτων στους διασυλλογικούς αγώνες και ανέδειξε τους προκριθέντες και τους επιλαχόντες, που θα πάρουν μέρος στον καθένα από τους πέντε ομίλους.

Το egnomi.gr σας παρουσιάζει τους αθλητές και τις αθλήτριες  της ΕΑΣ Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας που κέρδισαν την πρόκριση και τους επιλαχόντες, που θα συμμετάσχουν, εάν υπάρξουν «ελεύθερες θέσεις», λόγω μη συμμετοχής προκριθέντων αθλητών – αθλητριών.

Να σημειώσουμε ότι υπάρχουν αθλητές κι αθλήτριες που έχουν κερδίσει με την επίδοσή τους τη συμμετοχή τους στους αγώνες, αλλά η παρουσία τους είναι "με επιφύλαξη", επειδή τα σωματεία στα οποία ανήκουν δεν έχουν την Ειδική Αθλητική Αναγνώριση. Η συμμετοχή τους εξαρτάται από το αν καταφέρει το σωματείο μέχρι τους αγώνες να την αποκτήσει (σ.σ. την Ειδ. Αθλ. Αναγνώριση).

Στον πίνακα αυτοί οι αθλητές-τριες είναι στο τέλος κάθε λίστας (κοριτσιών και αγοριών) με την ένδειξη "Υπό αίρεση".
 

  ΚΟΡΙΤΣΙΑ        
Αγώνισμα Επώνυμο Όνομα Έτος Γεν. Σύλλογος Επίδοση
80 M ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2007 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 10.36
150 M ΣΧΙΖΑ ΕΥΓΕΝΙΑ 2006 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 19.11
150 M ΒΑΡΣΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 19.47
3000 M ΤΣΑΠΑΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 2007 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11:49.74
2000 Μ ΕΜΠ ΖΟΥΡΝΗ ΜΑΡΙΑ 2007 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 8:06.75
2000 Μ ΕΜΠ ΧΟΛΕΒΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 8:19.47
200M ΕΜΠΟΔΙΑ ΒΟΥΤΣΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 2007 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 32.42
200M ΕΜΠΟΔΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 2006 ΑΑ ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ ΞΕΝΟΔΑΜΟΣ 34.06
80 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 13.23
80 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΓΙΑΝΤΣΕΒΣΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 2006 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 14.09
80 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΡΓΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 14.29
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2007 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 34.80
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΣΑΜΟΥΡΕΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΝΑ 2007 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 29.71
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΔΗΜΟΥ ΕΛΕΝΗ 2007 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 27.20
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΚΑΡΑ ΚΕΡΑΣΙΑ 2007 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1.48
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2007 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.45
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΖΑΦΕΙΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2008 ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 1.44
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΑΡΑΚΙΚΕ ΜΑΡΙΑ 2007 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.44
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΧΑΛΙΜΟΥΡΔΑ ΖΩΗ 2008 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.40
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΗΝΙΤΑ ΣΟΦΙΑ 2007 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 39.75
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΕΠΕΝΕΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 37.94
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΣΧΙΖΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑ 2006 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6.00
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΤΙΔΑ-ΦΙΛΙΠΠΑ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 5.86
ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2006 ΑΣ ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2.00
ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ ΣΦΟΥΝΤΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ 2007 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 12.24
ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ ΓΚΑΡΑ ΚΕΡΑΣΙΑ 2007 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12.18
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2007 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 10.90
  ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ        
1200 Μ ΚΟΛΟΚΑ ΕΙΡΗΝΗ 2007 ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 4:11.37
1200 Μ ΚΟΡΟΖΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 4:11.65
200M ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΑΠΙΣΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ 2007 ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 35.66
80 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΛΑΤΗ ΜΕΡΚΟΥΡΙΑ-ΒΑΣΙΛ. 2007 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 15.09
  ΥΠΟ ΑΙΡΕΣΗ        
1200 Μ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ-ΠΑΡΑΣΚ. 2008 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 4:10.17
3000 Μ ΖΗΜΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ 2007 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 11:11.07
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2006 ΑΣ ΑΤΛΑΣ ΚΥΜΗΣ 12.01
           
  ΑΓΟΡΙΑ        
Αγώνισμα Επώνυμο Όνομα Έτος Γεν. Σύλλογος Επίδοση
80 M ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΟΡΦΕΑΣ 2006 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 10.13
150 M ΜΑΡΤΣΕΒ ΜΑΡΙΟΣ 2006 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 18.78
1200 Μ ΚΟΛΟΚΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2006 ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 3:35.14
1200 Μ ΤΟΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 3:43.93
3000 M ΤΟΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 10:40.41
3000 M ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10:52.49
3000 M ΚΟΛΛΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 2007 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 11:16.80
3000 M ΣΑΛΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2007 ΑΣ ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12:04.28
100Μ ΕΜΠ ΠΛΑΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2007 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 18.73
2000 Μ ΕΜΠ ΜΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 2006 ΓΣ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 7:00.01
2000 Μ ΕΜΠ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7:12.21
2000 Μ ΕΜΠ ΚΟΛΛΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 2007 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 7:18.79
2000 Μ ΕΜΠ ΚΑΚΑΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2006 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 8:02.89
200M ΕΜΠ ΤΟΥΤΟΥΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 28.74
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΣΟΥΛΑ ΚΡΙΣΤΟ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 42.87
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΦΑΦΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 35.01
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2008 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 31.04
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΛΑΖΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2006 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 30.53
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΗΛΙΩΤΗΣ ΕΚΤΟΡΑΣ 2008 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 30.14
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΑΝAΓ. 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1.83
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓ. 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 1.81
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2006 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.55
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΠΛΕΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2007 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1.50
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2006 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 44.05
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2007 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 31.67
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΚΕΓΚΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ 2007 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 5.42
ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΑΝΑΓ. 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 14.65
ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓ. 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 14.02
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΣΟΥΛΑ ΚΡΙΣΤΟ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 14.56
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΦΡΑΓΓΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΝΔΡΕΑΣ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11.27
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 11.00
  ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ        
150 M ΜΠΡΑΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2006 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 19.67
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΚΑΡΑΒΑΣ ΣΠΥΡΟΣ-ΧΡΗΣΤ. 2007 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 29.50
  ΥΠΟ ΑΙΡΕΣΗ        
1200 Μ ΤΖΕΛΙΛΑΪ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2006 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ 3:39.03
1200 Μ ΛΟΥΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 2006 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 3:41.51
3000 M ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2007 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 12:11.10
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΚΑΡΑΒΑΣ ΣΠΥΡΟΣ-ΧΡΗΣΤ. 2007 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 29.50

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α' και Β' ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική

Α' και Β' ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, επόμενη αγωνιστική
Αθλητικά
[24/01/2022 - 12:57]

Τρεις νίκες από τις ομάδες της Εύβοιας - Ακάθεκτη συνεχίζει η ΑΓΕΧ ...περισσότερα

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 55-62: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα τςη Ιστιαίας

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 55-62: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα τςη Ιστιαίας
Αθλητικά
[24/01/2022 - 11:56]

Αποτελέσματα-Βαθμολογία- Επόμενη αγωνιστική στο 2ο όμιλο της Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ...περισσότερα