Αθλητικά

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ18: Οι 44+5 αθλητές και αθλήτριες της ΕΑΣ Αν. Στερεάς και Εύβοιας που ...παίρνουν τη σκυτάλη στο Βόλο

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ18: Οι 44+5 αθλητές και αθλήτριες της ΕΑΣ Αν. Στερεάς και Εύβοιας που ...παίρνουν τη σκυτάλη στο Βόλο
9 Ιουλίου 2021, 12:22
Οι αγώνες γίνονται το Σαββατοκύριακο 10-11 Ιουλίου

 

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Κ18 ...παίρνει τη σκυτάλη στο χώρο του στίβου το  Σαββατοκύριακο 10-11 Ιουλίου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο Βόλο και με αυτούς τους αγώνες ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα του κλασικού αθλητισμού.

Μετά την ολοκλήρωση των δηλώσεων συμμετοχής και την επεξεργασία από τον ΣΕΓΑΣ 44 αθλήτριες και  αθλητές από τους συλλόγους της ΕΑΣ Αν. Στερεάς και Εύβοιας  αναμένεται να αγωνιστούν στο Πρωτάθλημα σύμφωνα με τη Λίστα Πρόκρισης, ενώ ελεύθερη συμμετοχή θα έχουν και άλλοι 5.

Στους αγώνες θα ισχύσει υγειονομικό πρωτόκολλο για την αποτροπή της διασποράς της πανδημίας covid-19 ενώ θα υπάρχει και παρουσία φιλάθλων σε ποσοστό 50% της πληρότητας της εγκατάστασης. 

Με βάση τις φετινές τους επιδόσεις θα κυνηγήσουν τη διάκριση οι Ευγενία Σχίζα, Θέτιδα Γαραντζόγιαννη, Ευαγγελία Βαρσάμη, Μαριέτα Ξύδη, Ζωή Γέραλη, Μαρία Σαλή, Φωτεινή Κεπενέκου, Παναγιώτης Αντωνίου, Νίκος Κασουτσάς, Αλέξανδρος Θυμιανόπουλος, Βάιος Μέκρας, Λάμπρος Σίδερης, Γιαννης Παπαγεωργίου. Φυσικά, δεν αποκλείονται και από άλλους  καλά πλασαρίσματα και θέσεις στους τελικούς.

Δείτε παρακάτω τη λίστα με όσους αναμένεται να συμμετάσχουν από την ΕΑΣ Αν. Στερεάς και Εύβοιας:

 

  ΚΟΡΙΤΣΙΑ        
Αγώνισμα Επώνυμο Όνομα Έτος Γεν. Σύλλογος Επίδοση
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΣΧΙΖΑ ΕΥΓΕΝΙΑ 2006 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6.00
800 M ΣΑΡΛΗ ΜΑΡΙΑ 2004 ΑΤΛΑΣ ΚΥΜΗΣ 2:29.78
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΣΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2006 ΑΤΛΑΣ ΚΥΜΗΣ 12.01
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΕΠΕΝΕΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΠΑΡΑΣΚ. 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 37.94
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΟΥΣΤΙΜΠΗ ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΙΑ 2005 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1.54
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΞΥΔΗ ΜΑΡΙΑ ΝΑΖΑΡΕΤ 2004 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 40.57
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ 2004 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 40.41
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ 2004 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12.50
ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΤΙΔΑ-ΦΙΛΙΠΠΑ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 5.86
ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΜΠΑΡΙΤΑ ΕΛΕΝΗ 2004 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 10.89
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΠΟΥΡΛΙΔΟΥ ΖΩΗ 2004 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 31.38
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 52.86
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΦΡΑΝΤΖΗ ΛΥΔΙΑ 2005 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 52.86
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΤΙΔΑ-ΦΙΛΙΠΠΑ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 52.86
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 2005 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 52.86
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΜΠΑΡΙΤΑ ΕΛΕΝΗ 2004 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 52.86
800 M ΜΠΟΥΡΛΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ 2005 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2:29.97
ΣΚΥΤ.4Χ400Μ ΚΑΛΟΓΡΗΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ-ΠΑΝΑΓΙ 2005 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 4:25.38
ΣΚΥΤ.4Χ400Μ ΜΠΟΥΡΛΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ 2005 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 4:25.38
ΣΚΥΤ.4Χ400Μ ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ ΚΩΝ/ΝΑ 2005 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 4:25.38
ΣΚΥΤ.4Χ400Μ ΓΚΑΛΑΜΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2004 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 4:25.38
100 M ΒΑΡΣΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2006 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 12.56
200 M ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΡΕΤΗ 2005 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 26.87
400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΟΚΟΝΤΙΝΗ ΜΑΡΙΑ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1:13.00
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΣΒΕΝΤΖΟΥΡΗ ΞΑΝΘΗ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.54
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΚΟΛΥΜΠΙΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΚΟΚΟΝΤΙΝΗ ΜΑΡΙΑ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΚΛΕΦΤΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2005 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΣΙΩΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2006 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΑΡΕΤΗ 2005 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΒΑΡΣΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2006 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΒΡΟΥΒΑ ΕΛΕΝΗ 2006 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 55.40
1500 M ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2004 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 5:00.46
400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΛΤΣΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2005 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 1:13.98
3000 M ΖΗΜΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ 2007 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 11:11.07
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2007 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 34.80
  ΕΛΕΥΘ. ΣΥΜΜΕT.        
100 M ΤΣΑΠΛΑΡΗ ΓΙΑΝΤΣΕΒΣΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ 2006 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ  
400 M ΓΚΑΛΑΜΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2004 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ  
800 M ΚΑΛΟΓΡΗΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ-ΠΑΝΑΓΙ 2005 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2:51.48
400 M ΚΛΕΦΤΟΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2005 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1:04.74
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2005 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.50
200 M ΚΟΚΚΟΡΕ ΑΡΕΤΗ 2005 ΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 29.35
3000 M ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2004 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 11:32.99
800 M ΖΩΓΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 2:35.76
  ΑΓΟΡΙΑ        
Αγώνισμα Επώνυμο Όνομα Έτος Γεν. Σύλλογος Επίδοση
200 M ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2005 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 22.42
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩ 2006 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1.83
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2005 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 45.65
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΚΑΡΛΑΤΗΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΕΥΑΓΓΕ 2005 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 45.65
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2004 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 45.65
ΣΚΥΤ.4Χ100Μ ΚΥΡΙΛΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΜΙΧΑΗΛ 2004 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 45.65
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙ 2006 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 1.81
400 M ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 2004 ΑΚΟ ΛΕΒΑΔΕΙΑΣ 53.38
200 M ΚΑΣΟΥΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2004 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 23.04
400 M ΚΑΣΟΥΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2004 ΓΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 50.58
1500 M ΚΟΤΣΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 4:18.54
800 M ΚΟΤΣΩΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 2:04.82
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΜΑΛΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2004 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 38.65
110Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 17.50
1500 M ΣΙΑΜΕΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2004 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 4:16.32
800 M ΣΙΑΜΕΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 2004 ΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 2:03.73
2000 Μ ΦΕ ΜΕΚΡΑΣ ΒΑΙΟΣ 2004 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 6:50.68
800 M ΘΥΜΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 1:58.90
  ΕΛΕΥΘ. ΣΥΜΜΕΤ.        
100 M ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2005 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  
800 M ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 2004 ΑΘΛ.ΑΚΑΔ.ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2:08.69
100 M ΜΠΑΙΜΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2005 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11.65
100 M ΚΥΡΙΛΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΜΙΧΑΗΛ 2004 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11.93
1500 M ΜΕΚΡΑΣ ΒΑΙΟΣ 2004 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ 4:28.89
2000 Μ ΦΕ ΘΥΜΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ  

 

 

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4-0: Ξέφυγε και από το ...13 (pics)

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4-0: Ξέφυγε και από το ...13 (pics)
Αθλητικά
[02/12/2021 - 01:10]

Οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στις νίκες και τα γκολ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις. Δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα. ...περισσότερα