ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Με την Εθνική στην Κύπρο η Ζωή Γέραλη

12 Ιουλίου 2021, 15:12
Αποτελέσματα και φωτό του συλλόγου από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18

Με 9 αθλητές και αθλήτριες συμμετείχε ο ΓΣ Νεάπολης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ18 που πραγματοποιήθηκε στις 10 & 11 Ιουλίου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο Βόλο και κέρδισε ένα μετάλλιο με τη Ζωή Γέραλη.

Η 17χρονη ρίπτρια (στη φωτό δίπλα στον προπονητή της Πέτρο Γεωργίου) με ατομικό ρεκόρ (41.44 μ.) κέρδισε τη δεύτερη θέση στη Δισκοβολία και επιλέχθηκε να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη διεθνή συνάντηση που θα γίνει μεταξυ των Εθνικών ομαδων στις 21-22 Ιουλίου στην Κύπρο.

Ο Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας και σε αυτό το Πανελλήνιο πρωτάθλημα, πήρε τους περισσότερους βαθμούς από τους συλλόγους της  ΕΑΣ ΑΝ.ΣΤΕΡΕΑΣ και ΕΥΒΟΙΑΣ.

Από τους υπόλοιπους αθλητές του συλλόγου, πολύ καλή εμφάνιση στο αγώνισμα της δισκοβολίας  η Μαρία Ναζαρέτ Ξύδη,  όπου με 40.80μ κατέκτησε την 5η θέση, απέχοντας λίγα εκατοστά απο το μετάλλιο.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η θέση Γέραλη Ζωή με επίδοση 41.44μ. (Ατομικο Ρεκόρ)