Νικητής στη μάχη της Κρήτης

30 Μαρτίου 2011, 18:40
Ο Ηρακλής παραμένει δεύτερος

Ο Ηρακλής Ψαχνών πέτυχε μεγάλη νίκη στη μάχη της Κρήτης. Κέρδισε με 2-0  μέσα στη Χερσόνησο τον τοπικό Ολυμπιακό, ο οποίος  έπαιζε το τελευταίο  χαρτί για τη σωτηρία του και παραμένει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το πρώτο γκολ σημείωσε 4 λεπτά μετά την έναρξη του Β' ημιχρόνου με εύστοχο πέναλτι ο Ζουλιώτης. Το 2-0 έκανε ο Σέγκος στο 82' μετά από προσπάθεια του Βαγγελή και πάσα του Φαρουκ στο σκόρερ.

Με τον Ηρακλή έπαιξαν: Μιχελής, Ζουλιώτης, Αργυρός, Ρεπετσάς, Παπαϊωάννου, Μεθενίτης,  Μάτσος, Φαρούκ, Ντελέκος (77' Βαγγελή), Βλαχόπουλος (70' Tσοκάνης), Σέγγος (85' Ανέστης)

Φυσιολογικά και αν εκμεταλλευτεί την έδρα του στα δυο επόμενα ματς, ο Ηρακλής θα έχει το πάνω χέρι τουλάχιστον για μια από τις θέσεις 2 και 3. Την Τετάρτη 6 Απριλίου φιλοξενεί στα Ψαχνά τον Πλατανιά και με νίκη ...ξεμπερδεύει έναν από  τους διώκτες του. Από κει και πέρα με δεδομένη και τη νίκη επί του Ασπροπύργου στα Ψαχνά (μάλλον την Τετάρτη 13 Απριλίου), θέλει να πάει στα Μέγαρα την τελευταία αγωνιστική για να παίξει με το Βύζα, με αέρα τεσσάρων βαθμών (με τρεις θα παίζεται ισοβαθμία) ή από τη Ρόδο ή από το Βύζα. Ειδάλως μπορεί και να τα παιξει όλα για όλα στα Μέγαρα την τελευταία αγωνιστική.

Σημειώστε ότι η Ρόδος θα παίξει με Χανιά και Πανηλειακό (εκτός έδρας και τα δυο ματς) και παίρνει 3 βαθμούς από την Αγια Παρασκευή.  Ο Βϋζας θα αγωνιστεί με Αίγιο (εντός), Αία (εκτός) πριν την αναμέτρησή του με τον Ηρακλή.

Και επειδή μέσα στο στόχο είναι και η πρώτη θέση να αναφέρουμε τους αγώνες της Παναχαϊκής που είναι με: Απόλλωνα (εντός), Χερσόνησο (εκτός) και Πλατανιά (εντός). Ο Πλατανιάς έκτός από τις εξόδους του στα Ψαχνά και την Πάτρα θα παίξει με την Κόρινθο στην Κρήτη.

Χανιά-Ρόδος

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΪ ΟΦ ΤΗΣ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ Η ΠΡΟΚΉΡΥΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, πατώντας εδώ

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ: Οι πρώτες "καμπάνες" της χρονιάς

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ: Οι πρώτες καμπάνες της χρονιάς
[20/09/2019 - 18:30]