Αθλητικά

O AOX με τη Μαγούλα

O AOX με τη Μαγούλα
1 Απριλίου 2011, 12:22
Την Τετάρτη για το Κύπελλο.

Εγινε η κλήρωση για τη Β' φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας και ο κυπελλούχος Εύβοιας ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ κληρώθηκε να αγωνιστεί με την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου στον οποίο συμμετέχει και ο ίδιος στη Δ' Εθνική, τον Αστέρα Μαγούλας. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στη Χαλκίδα την Τετάρτη 6 Απριλίου (ώρα 4.30). Να θυμίσουμε ότι για το πρωτάθλημα τη φετινη περίοδο, ο ΑΟΧ είχε χάσει στον πρώτο αγώνα με 4-1 στη Χαλκίδα, αλλά στο Β' γύρο νίκησε τον Κυπελλούχο Δ. Αττικής στη Μαγούλα με 1-0.

Ο ΑΟΧ αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει στη 2η αγωνιστική (20 Απριλίου) εκτός έδρας το νικητή του αγώνα ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΣΠΑΡΤΗ. Αν φθάσει και στην 3η αγωνιστική, τότε θα ξαναπαίξει στη Χαλκίδα (4 Μαϊου) με έναν από τους κυπελλούχους Αργολιδας ή Αν. Αττικής (ΕΝΩΣΗ ΜΙΔΕΑΣ ή ΚΟΡΩΠΙ). Οι δυο ομάδες παίζουν μεταξύ τους στην 1η αγωνιστική και η νικήτρια περνά άνευ αγώνος στην 3η αγωνιστική.

Φέτος ήταν προαιρετική η συμμετοχή στη Β' φάση και δήλωσαν ...αποχή εννιά κυπελλούχοι Ενώσεων και συγκεκριμένα, ο Εθνικός Σιδηροκάστρου (ΕΠΣ Σερρών), η Δόξα Χέρσου (ΕΠΣ Κιλκίς), ο Κάστορας (ΕΠΣ Καστοριάς), ο Κυπελλούχους της ΕΠΣ Τρικάλων, η Δάφνη Ερυθρών (ΕΠΣ Βοιωτίας), ο ΠΑΟΚ Γλυφάδας (ΕΠΣ Αθηνών), η Προοδευτική (ΕΠΣ Πειραιά), η Μύκονος (ΕΠΣ Κυκλάδων), το Καρλόβασι (ΕΠΣ Σάμου)

Τα ζευγάρια για την 1η αγωνιστική σε όλους τους ομίλους είναι:

6ος Ομιλος:
ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-Αστέρας Μαγούλας
Ενωση Μιδέας-Κορωπί
Παναρκαδικός-Σπάρτη

1ος Ομιλος
Εβρος Σουφλίου-Ελπίδα Σαππών
Αρης Ακροποτάμου-Προσοτσάνη
Χωρίς αγώνα περνάει στη 2η αγωνιστική ο Ορφέας Ξάνθης

2ος Ομιλος:
Απόλλων Αρναίας-Οδυσσέας Κορδελιού
Εδεσσαϊκός-Ελλάς Καλλινίκης
Χωρίς αγώνα περνάει στη 2η αγωνιστική η Ενωση Αποστόλου Παύλου

3ος Ομιλος:
Σειρήνα-ΑΕ Κοζάνης
Ολυμπος Κέρκυρας-ΑΕ Μικρασιατών
Χωρίς αγώνα περνάει στη 2η αγωνιστική ο Θεσπρωτός

4ος Ομιλος:
Πρωτεσίλαος-Ελασσόνα
Ερμής Εξοχής-Αγρότης Λιανοκλαδίου
Χωρίς αγώνα περνάει στη 2η αγωνιστική ο ΑΟ Καρδίτσας

5ος Ομιλος:
Ομόνοια Πέτρας-Απεραντιακός
Τηλυκράτης-Νέοι Παναιτωλικού
Χωρίς αγώνα περνάει στη 2η αγωνιστική ο Τολωφώνας Ερατινής

7ος Ομιλος:
Ολυμπιακός Κεφαλλονιάς-ΠΦΟ Πανοπούλου
Πάμισος-Τριταιϊκός
Ελλάς Βέλου-Τσιλιβή

8ος Ομιλος:
Δάφνη Χίου-Αναγέννηση Ιάλυσος
Χωρίς αγώνα περνάει στη 2η αγωνιστική ο Αιολικός

9ος Ομιλος:
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ρούβας
Ακρίτας-Επισκοπή

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 2-2: Ο Δημήτρης Δαρζέντας ήταν ψύχραιμος και εύστοχος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 2-2: Ο Δημήτρης Δαρζέντας ήταν ψύχραιμος και εύστοχος
Αθλητικά
[21/09/2019 - 22:43]

Με δυο εύστοχα πέναλτι, το ένα στα χασομέρια, έσωσε την ισοπαλία για την ομάδα του. ...περισσότερα

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 3-0: Ο Νίκος Σταματάκος ήταν...Λούκυ Λουκ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 3-0: Ο Νίκος Σταματάκος ήταν...Λούκυ Λουκ
Αθλητικά
[21/09/2019 - 21:38]

Ο άσος των πράσινων με δύο ασίστ και ένα γκολ από την άσπρη βούλα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής. ...περισσότερα

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 0-1: Πρώτο γκολ, πρώτη νίκη από τον αρχηγό

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 0-1: Πρώτο γκολ, πρώτη νίκη από τον αρχηγό
Αθλητικά
[21/09/2019 - 21:35]

Ο Χρήστος Βαρσαμάς σκόρερ του μοναδικού γκολ στο πρώτο ματς της χρονιάς ...περισσότερα