Αθλητικά

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ: Οι τελικοί στη Χαλκίδα - Παρών και ο ΝΟΧ

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ: Οι τελικοί στη Χαλκίδα - Παρών και ο ΝΟΧ
29 Σεπτεμβρίου 2021, 18:02
Ολο το πρόγραμμα των αγώνων από την Πέμπτη μέχρι την Κυριακή

 

Στο κολυμβητήριο Χαλκίδας θα φιλοξενηθεί η τελική φάση του πρωταθλήματος πόλο Γ' Εθνικής από την Πέμπτη (30/9) μέχρι την Κυριακή (3/10).

Παρών θα είναι και ο οικοδεσπότης ΝΟ Χαλκίδας, ο οποίος με όπλο και την έδρα θα προσπαθήσει να κερδίσει την άνοδο στην παραπάνω κατηγορία.

Ο ΝΟΧ στηρίζεται σε παλιούς παίκτες, αλλά έχουν προωθηθεί και αρκετά νέα παιδιά που άφησαν καλές εντυπώσεις στην προκριματική φάση, η οποία έγινε κι αυτή στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας.

 Ο Γιάννης Αλαφάκης είναι προπονητής και παίκτης της ομάδας με την οποία στην Α' φάση αγωνίστηκαν οι: Αγγελος Πολίτης, Δημήτρης Πουλής, Αντώνης Τρίκκας, Αγγελος, Νίκος και Παύλος Μερκουριάδης, Γιώργος Κωνσταντινίδης, Παναγιώτης Παλαιολόγος, Σπύρος Γεροντίτης, Πάρης Γάτος, Βαγγέλης Καρλής, Νίκος Βλάχος, παρασκευάς Ανδριανόπουλος, Δημήτρης Μανουσάκης, Σταμάτης Βαβουλιώτης και Αρίων Αθάνατος.

10 ομάδες θα πάρουν μέρος χωρισμένες σε δυο ομίλους των 5 και στο ...final-4, που θα γίνει την Κυριακή θα προκριθούν οι δύο πρώτες των δύο ομίλων, οι οποίες θα αγωνιστούν χιαστί (ο 1ος κάθε ομίλου με το 2ο του άλλου ομίλου). Στη Β' Εθνική θα προβιβαστούν δυο ομάδες.

Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα των αγώνων:

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ     
1η αγωνιστική  Πέμπτη 30/9/2021  
Ωρα 20.00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
Ωρα 21.15 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
     
2η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021  
Ωρα 11.30 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Ωρα 12.45 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
     
3η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021  
Ωρα 19.30 ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Ωρα 20.45 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
     
4η αγωνιστική  Σάββατο 2/10/2021  
Ωρα 11.30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
Ωρα 12.45 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
     
5η αγωνιστική Σάββατο 2/10/2021  
Ωρα 18.30 ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
Ωρα 19.45 ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
     
Β' ΟΜΙΛΟΣ    
1η αγωνιστική Πέμπτη 30/9/2021  
Ωρα 17.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
Ωρα 18.45 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
     
2η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021  
Ωρα 9.00 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
Ωρα 10.15 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΓ/ΤΕΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
     
3η αγωνιστική Παρασκευή 1/10/2021  
Ωρα 17.00 ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ
Ωρα 18.15 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΡΓ/ΤΕΣ
     
4η αγωνιστική Σάββατο 2/10/2021  
Ωρα 9.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΡΓ/ΤΕΣ ΠΑΕ ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
Ωρα 10.15 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
     
5η αγωνιστική Σάββατο 2/10/2021  
Ωρα 16.00 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑ ΑΡΓ/ΤΕΣ
Ωρα 17.15 ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

 

Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2021-Ημιτελικοί και Τελικοί

Ωρα   9.00 π.μ.:  Η 1η ομάδα του Α' ομίλου με την 2η ομάδα του Β' ομίλου

Ωρα 10.30 π.μ.:  Η 2η ομάδα του Α'' ομίλου με την 1η ομάδα του Β' ομίλου

Ωρα 5 μ.μ.:       ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ωρα 6.30 μ.μ.:  ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ